Şampiyonlar Ligi Öncesi Galatasaray’da Beklentiler

Galatasaray’da çanlar Şampiyonlar Ligi için çanlar çalmaya başladı. Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılamayan sarı kırmızılılar 2. ön eleme turu için dün yapılan kurada Hollanda temsilcisi PSV Eindhoven ile eşleşti. Ön eleme turlarını geçmeyi planlayarak Şampiyonlar Ligi’ne katılmak isteyen Galatasaray’da ciddi hazırlıklar ve transferler yapılmak zorunda.

Başkanın bir türlü seçilemediği sarı kırmızı ekipte transfer süreci de beklenen hızda gitmedi. Birçok kararın başkan seçimi sonrasına bırakıldığı Galatasaray’da bu hafta başkan belli olacak. Seçimden sonra ayrıca transfer sürecinin de hızlanması bekleniyor.

Transferin hızlanması gibi Galatasaray’ın en yakın zamanda teknik direktörünün de belli olması gerekiyor. Avrupa için hazırlıklarına Selçuk İnan yönetiminde başlayan takımın henüz bir teknik kaptanı bulunmuyor. Fatih Terim ile yola devam edilip edilmeyeceği ise seçilecek olan başkana bağlı.

Galatasaray Kiralık Oyuncularından Memnun

Galatasaray kadrosunu baştan dizayn etmek istiyor. Performans düşüklüğü yaşayan birçok isim ile yollarını ayırmayı planlayan sarı kırmızı ekipte kiralık oyuncuların da geleceği merakla bekleniyor.

Öncelikle takıma kiralanarak Benfica’dan gelen Gedson Fernandes’in Galatasaray’daki geleceği merak ediliyor. Geldiği ilk günden beri performansı ile beğenileri toplayan Fernandes’i Galatasaray tekrardan yeni sezonda takımda görmek istiyor. Alınan bilgilere göre ise Gedson Fatih Terim ile birlikte çalışmak istediği için yönetimin teknik direktör kararını bekliyor.

Gedson’dan sonra takımda konuşulan bir diğer kiralık isim ise Henry Onyekuru. Geçen sezon bazı karşılaşmalarda performans düşüklüğü yaşasa bile Galatasaray camiası genel olarak Onyekuru’nun takımda kalması gerektiğini düşünüyor. Monaco ile görüşmelere başlayan sarı kırmızılı ekip Onyekuru’yu tekrardan takımda görmek istiyor.

Son olarak takımda tekrar oynaması beklenen kiralık isim ise Halil Dervişoğlu oldu. Dervişoğlu için Galatasaray’ın Brentford’a teklif götürdüğü ama teklifin reddedildiği iddia ediliyor. Yeni teklif üzerinde çalışan sarı kırmızılı ekip Dervişoğlu’nu tekrardan Galatasaray forması ile yeşil sahada görmeye kararlı gözüküyor.

Üzerinde Konuşulan Yeni İsimler

Kiralık oyuncuları elinde tutmak isteyen Galatasaray’da yeni isimler üzerinde de çalışmalar sürüyor. Edinilen ilk bilgilere göre Alex Moreno transferinde mutlu sona yaklaşan sarı kırmızı ekip bu transferin takıma çok katkı sağlayacağına inanıyor.

Ayrıca 24 yaşındaki genç yıldız Lazar Tufegdzic ile de görüşmelerini sürdüren sarı kırmızılılar bu transferi de elinden kaçırmak istemiyor. Yabancı isimlerin dışında Galatasaray Türk yıldızlardan da birçok isim ile ilgileniyor. Bu isimlerin başında Kaan Ayhan ve Batuhan Kör geliyor. Her iki yıldız için iletişime geçen Galatasaray yeni oyuncularını kadrosuna katabilir.