FATİH TERİM İNGİLTERE YOLCUSU OLABİLİR

Sarı – kırmızılı ekipteki durumu kulübün başkanlık seçiminden sonrasına bırakılan teknik direktör Fatih Terim hakkında ilginç bir iddia ortaya çıktı. Tecrübeli çalıştırıcının Galatasaray’daki gidişatının belli olmamasından dolayı Everton, bunu fırsata çevirerek imparatoru teknik direktör adayları listesine eklediği belirtildi.

31 Mayıs 2021 tarihi itibariyle Galatasaray ile olan sözleşmesi sona eren Fatih Terim’in takımdaki kalıp kalmayacağı 20 Haziran’daki başkanlık seçiminin ardından belli olacak. Başkan adayları arasından sadece Yiğit Şardan’ın takımın başında istemediği Fatih Terim büyük ihtimalle sarı – kırmızılı ekiple yeniden sözleşme yenileyecek. Fakat bunun için yönetime bazı şartlar sunacağı öğrenilen Fatih Terim’in istekleri yönetimi aşarsa başka takımlarla görüşme ihtimali var.

Kolombiya basınında ortaya atılan bir iddiaya göre takımdaki durumu hala kesinleşmeyen İmparatorun, Premier Lig ekiplerinden Everton’ın yakın takibinde olduğu ifade edildi. İngiliz ekibinin, teknik direktör Carlo Ancelotti’nin Real Madrid ile anlaşmasının ardından boşalan çalıştırıcı koltuğunu deneyimli bir hoca ile doldurmak istediği dile getirildi.

İşte Fatih Terim’in Yeni Yönetimden İstediği Şartlar

Galatasaray’daki durumu başkanlık seçiminden sonrasına bırakılan tecrübeli teknik direktör Fatih Terim, Galatasaray’ın başında kalmak için yönetime bazı şartlar sundu. Bu şartların karşılanması dahilinde sözleşme yenilemek için masaya oturacağını ifade eden başarılı çalıştırıcı, yeni yönetimden gelecek futbol sezonu için iddialı bir kadro kurulmasını talep etti.

Bu isteği ile takımın sil baştan yeniden kurulacağı görülürken, deneyimli hoca özellikle sol bek, stoper, 6 ve 8 numara, iyi bir 10 numara ve en az bir de kanat oyuncusu istiyor. Bütün bu oyuncuların sarı – kırmızılı ekiple anlaşmaya varabilmesi için de en az 50 milyon Euro’luk bir bütçenin hazırlanması gerekiyor.

Terim Feghouli ve Falcao’yu İstemiyor

Tecrübeli teknik direktör Fatih Terim, 31 yaşındaki Sofiane Feghouli ve 35 yaşındaki Radamel Falcao gibi takımın yaş ortalamasını yükselten oyuncuların gönderilerek genç bir rotasyon oluşturma çalışmaları yapmak istiyor. Öte yandan mevcut yönetim ile sorunları olan başarılı çalıştırıcı, takımın geleceğine kendi başına karar vermek ve yönetimin kesinlikle kendisinin aldığı kararlara müdahale etmemesini şartları arasında yer verdi.