GALATASARAY’DA YERLİ HAREKATI

GALATASARAY’DA YERLİ HAREKATI

5 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Geçtiğimiz sezonu 2. Sırada tamamlayan Galatasaray’da yabancı sınırlamasının da 8+6 olarak düzenlenmesinin ardından gözler kaliteli yerli oyunculara dikildi. Birçok yabancı oyuncu ile görüşmelerini sürdüren sarı kırmızılılar bu transferleri geri plana atarak rotayı yerli oyunculara çevirdi. Daha önce Alpaslan Öztürk ve Aytaç Kara gibi ligimizde iyi mücadeleler ortaya koyan yerli oyuncuları kadrosuna katan Galatasaray, Halil Akbunar için de girişimlerde bulunuyor. Cimbom ayrıca Brentford kulübünden Halil Dervişoğlu için de yeniden kiralama formülü arayışlarını sürdürüyor.

YENİ YABANCI KURALI YERLİLERE YÖNELTTİ

Kadrosunu güçlendirmek için birçok yabancı oyuncuyla görüşen Galatasaray, yabancı kuralının 8+6 olarak belirlenmesinin ardından geri adım attı. Birçok kulübün yabancı sınırlamasının ertelenmesi yönünde isteği olmasına rağmen sarı kırmızılılar temkinli davranarak frene bastı.

Yeni yabancı kuralına göre kadrosunu şekillendirmek isteyen Galatasaray, kadrosundaki yabancı oyuncuları göndererek yerlerine takıma katkı yapacak yerli oyuncular transfer etmeyi amaçlıyor. Cimbom daha önce Göztepe’den ayrılan Alpaslan Öztürk ve Kasımpaşa ile sözleşmesi sona eren Aytaç Kara ile anlaşmıştı.

Galatasaray’ın kadrosuna katmak istediği yerlilerin başında yer alan isim geçtiğimiz sezon da kulüpte kiralık olarak forma giyen Halil Dervişoğlu. Milli takım ile EURO 2020 heyecanı da yaşayacak olan 21 yaşındaki golcünün, yeniden kiralaması ya da bonservisiyle alınması ihtimal dahilinde.

Bu konuda, Halil’in bonservisini elinde bulunduran İngiliz kulübü Brentford ile görüşmelere devam ediyor.

AKBUNAR İÇİN 5 MİLYON EURO

Galatasaray Göztepe’de forma giyen Halil Akbunar’ın transferi için de girişimlere başladı.

Göztepe ile yapılan ilk görüşmede Halil Akbunar için ‘5 milyon euro’ fiyat biçildiği öğrenildi. Galatasaraylı yöneticilerce bu fiyatın çok yüksek bulunduğu ve pazarlıkların bir süre daha devam edeceği öğrenildi.

Göztepe ile bir yıl daha sözleşmesi bulunan 27 yaşındaki kanat oyuncusu, Fatih Terim’in çok istediği oyuncular arasında yer alıyor. Halil, geçen sezon 40 maçta, 9 gol atıp 13 de asist yapmıştı.

Edinilen bilgilere göre Halil Akbunar da Göztepe’den ayrılmaya pek sıcak bakmıyor. Halil, İzmir’deki kurulu düzenini değiştirmek için henüz hazır olmadığını ifade ediyor.