FENERBAHÇE’NİN TEKNİK DİREKTÖR ADAYI PAULO SOUSA

Posted by

Spor Toto Süper Ligi 3. Sırada tamamlayan ve geçtiğimiz günlerde ligin son 10 maçında takımın başında olan Emre Belözoğlu ile yolları ayıran Fenerbahçe’de teknik direktör arayışları sürüyor. Yapmış olduğu basın toplantısında Portekiz ve Almanya ekolüne yakın olduklarını belirten Ali Koç’un söylediği doğrultuda girişimlerde bulunan Fenerbahçe’de adaylardan birinin de Polonya’nın Portekizli hocası Paulo Sousa olduğu ortaya çıktı. Polonya Futbol Federasyonu Başkanı Zbigniew Boniek basın toplantısında kendisine gelen bir soruya verdiği yanıtla Fenerbahçe’nin Polonya Milli Takımı teknik direktörü Paulo Sousa ile ilgilendiğini doğruladı.

POLONYA FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANI KONUŞTU

Polonya basınından gelen ciddi bir habere göre Fenerbahçe Portekizli teknik direktör Paulo Sousa ile ilgileniyor. Haberin kaynağı ise Polonya Futbol Federasyonu Başkanı Zbigniew Boniek. Boniek yapmış olduğu basın toplantısında, gazetecilerin Fenerbahçe kulübünün teknik direktör Sousa ile ilgilendiğini sorması üzerine iddiaları doğruladı.

Boniek, her iyi ve başarılı teknik hocalara tekliflerin geleceğini ve bunun sürekli olmasının da tüm spor dünyası içinde çok normal ve olağan bir durum olduğunu belirtti. Ünlü teknik adam Carlo Ancelotti’yi örnek veren Boniek, deneyimli çalıştırıcının Everton ile sözleşmesi varken Real Madrid’in talip olmasıyla oraya imza attığını belirtti. Hayatın farklı senaryolar gösterdiğini belirten Boniek bu ilginin bir söylentiden ibaret olmadığını ifade etti.  Paulo Sousa ile ilgilenen kulüpler olduğunu bildiğini söyleyen Boniek kendilerinin de Portekizli hoca ile sözleşmelerinin bulunduğunu ve onunla mutlu olduklarını, EURO 2020’de iyi futbol oynamak istediklerini açıkladı.

PAULO SOUSA’NIN KARİYERİ

50 yaşındaki Portekizli teknik adam  Paulo Sousa Ocak 2021’de Polonya Milli Takımı’nın başına geçti ve yalnızca 30 Kasım 2021’e kadar sözleşmesi bulunuyor. Daha önce Bordeaux, Tianjin, Fiorentina, Basel, Maccabi Tel Aviv, Videoton, Leicester City, Swansea ve QPR’de görev yapan Paulo Sousa, futbolculuğu döneminde de İnter, Dortmund, Juventus, Sporting ve Benfica gibi güçlü kulüplerde ter dökmüştü. Portekizli teknik direktör ayrıca futbolculuğu döneminde Portekiz Milli Takımı ile 53 karşılaşmaya çıkarken bu maçlarda 6 gol kaydetti.

3-1-4-2 taktiğini tercih eden teknik direktörün Fenerbahçe’ye gelmesi halinde bu dizilişle oynayıp oynamayacağı merak konusu.