Fenerbahçe Başkanı Ali Koç Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

3 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe, seçim tarihini bekliyor. Bu esnada başkan Ali Koç ise süreç konusunda çarpıcı açıklamalarda bulunduğu bir bir basın toplantısı düzenledi, Fenerbahçe’nin geleceği hakkında konuştu.

Sarı-Lacivertli kulüp Fenerbahçe’nin başkanı Emre Belözoğlu ile yola devam etmeyeceklerini açıklarken 15 milyon Euro’luk bir transfer geliri elde etmeyi planladıklarını da sözlerine ekledi. Yeni transfer planlarından söz ederken 4-5 transfer için planları olduğunu söyleyerek yeni gelecek teknik direktör için de tarih verdi, basın mensuplarını heyecanlandırdı. Sözlerine çarpıcı açıklamalarla devam eden Başkan Koç, Bielsea ile henüz bir görüşmelerinin olmadığını da sözlerine ekledi.

Emre Belözoğlu Açıklaması

Başkan Ali Koç, yeni gelecek teknik direktörden bahsetmeden önce eski teknik direktör Emre Belözoğlu hakkında konuştu. Emre Belözoğlu’na teşekkür ederek başladığı sözlerine kendisinden ne istediyse yoğun mesailer harcayarak elinden gelen her şeyiyle yaptı övgüleriyle devam etti. Beklentilerin çok üstünde bir performans gösterdiğini söyleyen Koç, Belözoğlu’nun kendisini 7 ay sonra sportif direktör-teknik direktör olarak bulduğundan ve gözü kapalı elini taşın altına soktuğundan bahsederek övgülerine devam etti.

İleriye dönük teknik direktörlük konusunda 3 alternatifleri olduğunu söyleyen Koç, ilkini Belözoğlu ile devam etmek olduğunu ikincisinin ise Belözoğlu’nun yabancı bir teknik direktörün altında tecrübe kazanması olduğunu ve son alternatifin ise yepyeni yabancı bir teknik adam olduğunu söyleyerek sözlerine devam etti.

Emre Belözoğlu’nun 5-10 sene sonra açık ara en iyi teknik adamı olacağını söyleyen başkan, Belözoğlu’nun Fenerbahçe’ye çok daha büyük katkıları olacağını da söyledi.

Yeni teknik adam konusunda ise Portekiz ve Almanya ekolü arasındaki isimlere daha çok odaklanıldığını söyleyerek sözlerine devam eden Başkan Ali Koç, en geç Haziran’ın 3. Haftasına kadar bu konuda çözüme kavuşacaklarının da sinyallerini verdi.

Transfer Belirsizliği Konusundaki Açıklamaları

Fenerbahçe’nin arka arkaya şampiyon olabileceği bir kadro peşinde olduğunu dile getiren Başkan Ali Koç, şu an için 1 stoper, 1 kanat, 2 forvet, ya 1 sağ bek ya da bir sol bek transferi yapacaklarını da sözlerine ekledi.