BEŞİKTAŞ , FENERBAHÇE , GALATASARAY’DA ORTALIK KARIŞTI

BEŞİKTAŞ , FENERBAHÇE , GALATASARAY’DA ORTALIK KARIŞTI

3 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’in 3 büyükleri hocasız kaldı. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın teknik direktörlük görevlerini üstlenen çalıştırıcıların sözleşmeleri 31 Mayıs itibariyle sona erdi. Mevcut hocalarla sözleşme yenilemeye gitmeyen yönetimlerin, gelecek sezon için ne yapacakları büyük merak konusu oldu.

3 büyük ezeli rakibin teknik direktörlük koltuğu mayıs ayının son günü itibariyle boş kaldı. Geçtiğimiz sezonda takımı şampiyonluğa ulaştıran ve aynı zamanda camiaya Ziraat Türkiye Kupası’nı kazandıran Sergen Yalçın’a yönetim tarafından yeni sözleşme yapılmazken; Galatasaray ve Fenerbahçe’nin hocalarının kim olacağı ise başkanlık seçiminin akıbetine takıldı. Teknik direktörlük görevinin yanı sıra Beşiktaş’ta 10, Galatasaray’da 12 ve Fenerbahçe’de ise sözleşmesi biten 4 futbolcunun durumlarının ne olacağı hala bilinmiyor.

Teknik Direktörler İçin Başkanlık Seçimi Bekleniyor

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunun sona ermesinin ardından Fenerbahçe ve Galatasaray’ın gündemini haziran ayı içerisinde yapılacak olan başkanlık seçimleri aldı. 12 – 13 Haziran’da yapılacak genel kurulun ardından seçime gidecek olan sarı – lacivertli kulüp henüz takımın başına getirilecek hoca için kesin kararını vermedi. Seçimlerde Ali Koç’un tekrar aday olacağı bilinirken, kendisinin yabancı hoca ile yola devam etmek istediği iddia edildi. Erol Bulut’un istifasının ardından teknik direktörlük görevine getirilen Emre Belözoğlu’na teklif sunulmadığı ve genç çalıştırıcının ikinci adamlığı kabul etmeyerek başka bir takımın başına geçeceği söylentiler arasında yer aldı.

Öte yandan Galatasaray Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz ile arasında soğuk rüzgarlar esen Fatih Terim’in akıbeti de belirsizliğini korumaya devam ediyor. Sezon boyunca ikili arasında yaşanan gerginlik bütün futbol severler tarafından biliniyor. Yoluna Fatih Terim ile devam etmek istemeyen Mustafa Cengiz’in seçimi kazanması dahilinde takımın başına başka bir hoca getireceği tahminler arasında. 19 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimin sonucuna göre İmparatorun da takımdaki durumu netlik kazanacak.

Hocalar Kadar Oyuncuların Da Durumları Belirsiz

3 büyüklerde teknik direktörlük koltuğunun akıbeti merak edilirken, takımlarda belirsizliğini koruyan bir diğer durum ise sezon bitimiyle sözleşmesi sona eren futbolcular. Sözleşmeleri ve kiralık anlaşmaları bulunan Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın bu konuda nasıl bir hamle yapacağı merak konusu oldu.