Beşiktaş’tan Kenan Karaman’a 3 Senelik Sözleşme

Posted by

Sezon bitimiyle şampiyonluğunun sevincini yaşamaya devam eden Beşiktaş, diğer yandan hız kaybetmeden yeni sezon hazırlıklarına da başladı. Bu hazırlılarına ilk elden transfer girişimleriyle yön veren Beşiktaş, sürpriz bir ismi kadrosuna katma planı içinde…

Performansını sezon içinde yeterli bulmadığı isimlerle yollarını ayıran ve yeni bir kadro kurmak için kolları sıvayan Beşiktaş, doğru hamleler yaparak gelecek sezon için şampiyonluğu eline tekrar almak istiyor. Bu yolla birçok isimle anlaşmalara varmaya başlayan Beşiktaş’ın radarındaki yeni isim başarılı futbolcu Kenan Karaman…

Siyah-Beyazlılar Salih Uçan’dan sonra kadrosuna katmak istediği isim olarak Kenan Karaman ile resmi temaslar oluşturdu. Fortuna Düsseldorf ile sözleşmesi sonlanan başarılı futbolcu Karaman için menajer ile kurulan irtibat sonucu, İstanbul buluşma yeri oldu. Transfer görüşmeleri için 27 yaşındaki oyuncunun menajeri İstanbul’a gelirken Beşiktaş transfer sürecini olabildiğince hızlı bir şekilde ilerletmek ve olumlu bir sonuçla masadan kalkmak istiyor.

Siyah-Beyazlılar Kenan Karaman için 3 yıllık bir sözleşme düşünürken takımı ile sözleşmesi biten mili futbolcunun olumlu yanıt vermesi bekleniyor. Beşiktaş’ın şartlarını kabul edip olumlu yanıt vermesi halinde milli futbolcu ile imzaların bir an önce atılması bekleniyor.

Beşiktaş’ın İlk Teklifi Bu Değil

Beşiktaş yeni sezonda da şampiyonluk yarışında öne çıkan isimlerden biri olarak güçlü bir takım kurma peşinde… Bu yolla transfer sürecini doğru bir yerden yaparak hassas davranan Siyah-Beyazlıların, kadrolarına almaya çalıştıkları milli futbolcu ile ilk görüşmeleri bu değil. Daha öncesinde milli futbolcu için Ocak ayında görüşülmüş fakat alman kulüp ile anlaşmaya varılamamıştı. Pes etmeyen Beşiktaş’ın bu yeni girişiminin olumlu sonuçlanacağı düşünülüyor.

Kenan Karaman Fortuna Düsseldorf Forması Giymişti

Başarılı futbolcu Kenan Karaman Almanya takımlarında forma giymişti. Önce Hoffenheim ile başlayan macerası, Hannover 96 ile devam etmiş ve son 3 sezondur da Fortuna Düsseldorf forması altında mücadele vermişti. Bu sezon sonuyla sözleşmesi de sonlanan 27 yaşındaki santrafor; Alman ekibi ile 29 maça çıkmış, 7 gol atmış ve 2 asist yapmıştı. Aynı zamanda A Milli Takım’da çıktığı 21 karşılaşmada ise 5 gol sevinci yaşatmayı başarmıştı.