Beşiktaş’ta Harekat Başlıyor

Posted by

Beşiktaş’ta başkan Ahmet Nur Çebi ve teknik direktör Sergen Yalçın, bu hafta içinde yeni sezonu planlamak için bir araya gelecek. Siyah beyazlı yönetimin ilk hedefi, 2020-21 sezonunu çifte kupayla  tamamlayan teknik direktör Sergen Yalçın’ın sözleşmesini uzatmak. Beşiktaş yönetimi, Sergen Yalçın’ın sözleşmesini uzattıktan sonra iç ve dış transferde hızlanmayı planlıyor.

Yönetim, ilk olarak çifte kupanın kazanılmasında büyük pay sahibi olan ve kulüple sözleşmesi sona eren Vincent Aboubakar, Rachid Ghezzal ve Valentin Rosier’i kadroda tutmayı planlıyor. Beşiktaş yönetimi, bu isimlerin durumu belli olduktan sonra forvet transferine ağırlık verecek. Siyah beyazlıların hedefinde Diego Costa, Mario Mandzukic ve Christian Benteke var.

Tatiller Kısa Sürdü

2020-21 sezonunu çifte kupayla tamamlayan Beşiktaş’ta tatiller kısa sürdü ve yeni sezon planlaması bu hafta içinde başlıyor. Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi, teknik direktör Sergen Yalçın ile bir araya gelecek. Çebi’nin, teknik direktör Sergen Yalçın ile yola devam etmek istediği ve başarılı teknik adama 2020-21 sezonunda gösterdiği performanstan dolayı zamlı bir sözleşme önereceği iddia ediliyor.

Siyah beyazlı ekipte kontrat görüşmeleri sona erdikten sonra Ahmet Nur Çebi ve Sergen Yalçın ikilisine yöneticiler Emre Kocadağ ve Cenk Sümer de katılacak ve 2021-22 sezonun kadro planlamasına başlanacak.

Önce Önemli İsimler

Siyah beyazlı yönetim, iç transferde önceliği takımın şampiyonluklar kazanmasında önemli rol oynayan oyunculardan Vincent Aboubakar, Rachid Ghezzal ve Valentin Rosier’e verecek.

2020-21 sezonunda 29 maçta görev yapan ve 30 maçlık yükümlülüğünü dolduramayan Kamerunlu forvet Vincent Aboubakar’ın geleceği bu toplantıda belirlenecek. Vincent Aboubakar, Beşiktaş’tan 3,5 milyon Euro talep etmişti. Siyah beyazlı yönetim ise Kamerunlu golcüye 2 milyon Euro garanti ücret ve toplam 500 bin Euro bonus önerecek. Aboubakar, Beşiktaş’ı reddederse siyah beyazlı yönetim kadroya iki forvet oyuncusu katacak. Siyah beyazlı yönetim, golcü transferinde sözleşmeleri sona eren Diego Costa, Mario Mandzukic ve Christian Benteke ile ilgileniyor.

Aboubakar dışında sözleşmeleri sona eren Valentin Rosier ve Rachid Ghezzal de yönetimin öncelik vereceği isimler listesinde bulunuyor. Vanlentin Rosier’in kulübü Sporting ile yapılan görüşmeler olumlu ilerliyor. Beşiktaş, 5 milyon Euro bonservis bedelinde ısrarcı olan Portekiz kulübünü ikna etmeye çalışıyor.

Leicester City’nin 12 milyon Euro bonservis istediği Cezayirli futbolcu Rachid Ghezzal için de sponsor arayışları sürüyor. Siyah beyazlı yönetim, İngiliz ekibini sponsorlardan gelecek destekle ikna etmeyi planlıyor.