GALATASARAY’DA İZİN KRİZİ

GALATASARAY’DA İZİN KRİZİ

16 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı kırmızılı takımda oynayan Mısırlı oyuncu  Mostafa Mohamed yönetimden izin isteyecek. Tokyo’da gerçekleşmesi beklenen olimpiyatlarda oynamak üzere Mısır Olimpik milli takımına çağrılan başarılı golcüye daha önce Galatasaray yönetiminden olumlu bir yanıt verilmemişti. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Mohamed’in izin alıp alamayacağı futbolseverler tarafından büyük merak ile bekleniyor.

GALATASARAY’IN GÜNDEMİ YOĞUN

19 Haziran’da başkanlık seçimi olacak sarı kırmızılı takımın mevcut başkanı Mustafa Cengiz yeniden aday olmayacağını açıklamıştı. Şu ana kadar açıklanan adayların isimleri ise şöyle: İbrahim Özdemir, Metin Öztürk, Eşref Hamamcıoğlu, Burak Elmas ve Yiğit Şardan. Cengiz’in aksine tüm adaylar Fatih Terim’in teknik direktörlüğü konusunda mutabakata varmış durumda. Yeni başkanın seçilmesinin ardından Fatih Terim ile teknik adamlık meselesinin bir an önce aydınlanması bekleniyor.

Sezonu ikinci sırada bitiren takım mutlak galibiyet için kadrosunu sağlam kurmak istiyor. Takımda transfer çalışmalarına başkanlık seçiminden sonra hız verilecek.

OLİMPİYATLAR KAFA KARIŞTIRDI

Mısır Olimpik milli takımına çağırılan Mostafa Mohamed’in kafası karıştı. Galatasaray’ın Şampiyonlar Lig’i ön eleme maçı ile Tokyo Olimpiyatları’nın tarihi çakıştı. Olimpiyatlarda oynamak üzere Mısır Olimpik milli takımından davet alan yetenekli oyuncu Galatasaray’dan olimpiyatlarda oynamak için izin alamadı.

23 yaşındaki başarılı golcü Tokyo’daki olimpiyatlara katılırsa takımının Şampiyonlar Lig’i 2. ön eleme maçına katılamayacak.

İki ara bir derede kalan oyuncunun gönlü olimpiyatlara katılmak. Bunun için İstanbul’a geleceği söylenen oyuncunun takım yönetiminden izin almak istediği aktarıldı.

Şampiyonlar Lig’inde Galatasaray ilk maçını 20-21 Temmuz tarihlerinde oynayacak. Öte yandan Mısır’ın ilk maçı ise 22 Temmuz tarihinde İspanya ile gerçekleşecek.

Mısır Olimpik Milli Takımı Antrenörü Moatmed Gamal tarafından verilen demece göre başarılı oyuncunun yönetim ile görüşmek üzere Türkiye’ye geleceği ve olimpiyatlarda oynamak için çok umutlu olduğu aktarıldı.

Öte yandan Mısır Futbol Federasyonu Başkanı Ahmed ise Mostafa Mohamad’ın en iyi oyuncularından biri olduğunu ve genç futbolcunun Tokyo’ya gitmeyi çok istediğini ifade etti.

Yetenekli oyuncunun Tokyo’da gerçeklecek olan olimpiyatlara katılması için yoğun çaba verildiği ve oyuncunun olimpiyatlarda olacağına dair inancın çok yüksek olduğu belirtildi.