CENGİZ ÜNDER TRANSFERİ İÇİN SON SÖZ JOSE MOURİNHO’NUN OLACAK

CENGİZ ÜNDER TRANSFERİ İÇİN SON SÖZ JOSE MOURİNHO’NUN OLACAK

16 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in 2021 – 2022 sezonunda şampiyonluktan başka şansı kalmayan Fenerbahçe, mevcut kadrosunu güçlendirmek için girişimlerde bulunuyor. Gelecek sezonda yabancı kuralının 8+6 şeklinde olacak olmasından dolayı yönünü yurt dışında oynayan yıldız Türk futbolculara çeviren sarı – lacivertli kulüp, Cengiz Ünder hakkında oldukça ısrarlı. Genç oyuncuyu kadrosuna katmak isteyen Kanarya, nihai karar için teknik direktör Jose Mourinho’nun kararını bekliyor.

Altay Bayındır, Caner Erkin, Serdar Aziz, Nazım Sangare, İrfan Can Kahveci, Ozan Tufan ve Mert Hakan Yandaş gibi genç ve yetenekli futbolcuları kadrosunda bulunduran Fenerbahçe, yeni sezonda geçerli olacak olan 8+6 yabancı kuralından dolayı takıma genç Türk oyuncu kazandırma peşinde. Uzun zamandır Cengiz Ünder ile transfer görüşmeleri gerçekleştiren yönetim, genç oyuncu ile imza masasına oturmak için futbolcunun yeni hocası Jose Mourinho’nun alacağı karardan dolayı bu isteğini beklemeye aldı.

Genç Orta Saha Avrupa’da Kalmak İstiyor

Kendisine transfer hakkında bilgi almak adına yöneltilen sorulara kariyerine bir süre daha yurt dışında devam etmek istediğini belirten Cengiz Ünder’in sarı – lacivertli yönetimin bu ısrarına karşılık olarak nasıl bir cevap vereceği oldukça merak ediliyor. Geçen sezonun da devre arasında 23 yaşındaki futbolcu ile ilgilenen Fenerbahçe’nin talebinin ardından menajer Mirsad Türkcan oyuncunun Avrupa’da kalmak istediğini dile getirmişti.

Öte yandan bizzat Başkan Ali Koç’un ilgilendiği transfer görüşmelerinde Cengiz Ünder’in menajeri Mirsad Türkcan’ın Fenerbahçe Beko’nun eski basketbolcularından olma avantajının kullanılması planlanıyor.

Son Karar Mourinho’nun

Milli futbolcunun 2021 – 2022 futbol sezonunda Roma’da olup olmayacağını konusunda son kararı teknik direktör Jose Mourinho verecek. Geçtiğimiz sezon Leicester City’de kiralık olarak forma giyen Cengiz Ünder, İngiliz ekibin 25 milyon Euroluk satın alma bedelini kullanmama kararının ardından Roma’ya dönüş yapmıştı.

Gelecek sezon için takımın başına getirilen başarılı çalıştırıcı Mourinho ise sezon başlamadan önce Roma kadrosunda bulunan bütün futbolcuları kampta görmek istiyor. Kendisine bir rota belirleyecek olan teknik adamın kararının ardından Cengiz Ünder’in İtalyan ekipte kalıp kalmayacağı belli olacak. Öte yandan hocanın milli futbolcuyu kadroda istememesi halinde Roma’dan kiralık olarak sözleşme sözü olan Başkan Ali Koç, bu transferin gerçekleşmesi için 12 Ağustos’a kadar beklemede kalacak.