Favre’nin Fenerbahçe Yolculuğu Başladı

Favre’nin Fenerbahçe Yolculuğu Başladı

16 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Lucien Favre ile görüşmeye başlayan Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe’de prensip anlaşmasının yapıldığı iddia edildi. Ali Koç’un taleplerini fazlasıyla karşılayabilecek olan İsviçreli 63 yaşındaki teknik adam Fenerbahçe’ye yeni sezonda teknik direktör olabilir.

Favre’nin transferinin gerçekleşmesi için Ali Koç Favre’nin taleplerini karşılamak zorunda. Alınan bilgilere göre Fenerbahçe’den ciddi talepleri olan Favre’ye henüz net bir dönüş yapılmış değil. Bu hafta için belli olacak transfer süreci eğer gerçekleşmezse Fenerbahçe rotasında Silva olacak.

Favre’nin eğer talepleri karşılanırsa Fenerbahçe’yi istediği de görülüyor. Süper Toto Süper Lig’e Fenerbahçe ile birçok katkı sağlayabileceğine inanıldığı Favre görüşmesinin tüm detayları burada.

Favre’nin Talepleri Ağır

İsviçreli Lucien Favre dünya yıldızı teknik direktör olmasının hakkını konuşturdu. Fenerbahçe başkanı Ali Koç ile bizzat görüşen Favre Ali Koç’tan ciddi taleplerde bulundu. Taleplere karşı ne cevap verildiği bilinmezken Fenerbahçe Favre için bu hafta ne karar verecek.

Favre eğer Fenerbahçe’de teknik direktörlük yapmaya başlarsa bunun Fenerbahçe’ye bedeli sadece teknik direktör maaşı olarak 3 milyon 750 bin Euro olacak. Favre’nin yıllık istediği bu fiyat üzerinde revize yapılıp yapılamayacağı bilinmiyor.

Öte yandan Favre Fenerbahçe’ye gelmek için birkaç koşul daha sundu. Kendi yardımcıları ile çalışma stilini Fenerbahçe’de uygulamak isteyen Favre 6 tane yardımcısının da Fenerbahçe’ye alınmasını istedi. Favre ile birlikte gelecek olan 6 yardımcı için ise yıllık ödenmesi gereken ücret 3 milyon Euro olacak. Yani Favre ve ekibi için Fenerbahçe yönetiminin her sene yaklaşık 7 milyon Euro gibi bir parayı gözden çıkarması gerekiyor.

Maaşlar dışında Favre’nin ekstra bir talebi daha bulunuyor. Kadroyu inceleyen ve transfere ihtiyaç duyan Favre her sene Fenerbahçe’nin sadece transferler için 30 milyon Euro ayırmasını istedi. Bu para ile yapılacak olan transferler sayesinde hem iç ligde hem de Avrupa’da Fenerbahçe’yi daha da yüksek konuma getirmeyi planlayan Favre var olan kadroyu da ayrıca gayet iyi kullanabiliyor.

Favre Teknik Hamle Ustası

Favre’nin bütün becerilerinin yanı sıra teknik hamleleri de çok tartışma yaratıyor. Dortmund ve Nice ekiplerini çalıştırırken iç ligde beklenmeyen hamleler ile karşılaşmalara çıkan Favre’nin teknik kabiliyeti çok yüksek.

Her karşılaşma için özel olarak teknik çalışan Favre Fenerbahçe’ye çok büyük katkılar sunabilir. Hücum oyuncuları ile oyuncularını gol atarak kazanmaya sevk eden Favre, ekibinin hızlı ve atak olmasını sağlıyor. Geri yaslanmayı hiçbir şekilde tercih etmeyen Favre, oynattığı takımlarda seyir zevki yüksek karşılaşmalara imza atıyor.