Fenerbahçe’deki Oyuncuların Son Durumu 7 Oyuncu Özel

Fenerbahçe’deki Oyuncuların Son Durumu 7 Oyuncu Özel

15 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel
Fenerbahçe’deki Oyuncuların Son Durumu 7 Oyuncu Özel

Fenerbahçe’de yapılacak olan seçimli genel kongreye çok az bir süre kaldı. Mevcut başkan Ali Koç, haftalar önce tekrardan aday olduğunu açıklamıştı. Daha sonraki açıklamalarında ise özellikle bu sezon yapacakları transferler hakkında bilgi de vermişti. Bilindiği üzere çoğu oyunucusunu koruyacak olan Fenerbahçe’de sadece gerekli olan mevkilere nokta atışı transferler yapılacak.

Öte yandan sarı lacivertlilerin kiralık olarak başka takımlara gönderdiği futbolculara da ciddi teklifler var. Fenerbahçe, eğer bu teklifleri ciddi anlamda değerlendirebilirse kasasına iyi bir miktarda para koyabilir.

Fenerbahçe’deki Oyuncuların Son Durumu 7 Oyuncu Özel

7 Futbolcu İçin Teklif Var

Fenerbahçe’de özellikle yeni teknik direktör konusu belirsizliğini korurken, transfer çalışmalarına devam ediliyor. Gelecek sezona mutlak şampiyonluk parolası ile başlayacak olan sarı lacivertli takımın bazı oyuncularına ciddi teklifler geliyor. Kulüpten gelen bilgilere göre bonservisi Fenerbahçe’de olan Pelkas, Berke Özer, Allahyar, Zanka, Zajc, Frey ve Osayi Samuel gibi tam 7 futbolcusuna önemli teklifler geldi.

Bu tekliflerin toplamının da yaklaşık 23 milyon euro olduğu öğrenildi. Tabi bu rakamın şu anda düzenlenmekte olan EURO 2020’nin artabileceği de konuşuluyor. Öte yandan ismi başka takımlarla alınan bu 7 futbolcudan Fenerbahçe, sadece Yunan futbolcu Pelkas’ı takımda tutacak. Diğer futbolcular için yapılacak olan teklifler çok büyük bir olasılık ile değerlendirilecek.

Fenerbahçe’deki Oyuncuların Son Durumu 7 Oyuncu Özel

Pelkas ve Ozan Tufan İçin Acele Edilmeyecek

Fenerbahçe’de ismi teklif gelen 7 futbolcu ile geçen Yunan futbolcu Dimitris Pelkas için acele edilmeyecek. Bilindiği üzere sarı lacivertli takım, Pelkas için 10 milyon euro’luk bir bonservis bedeli belirlemişti. Şu an için gelen teklif ise 6 milyon euro. Öte yandan aynı durum Ozan Tufan için de geçerli olacak.

Şu anda EURO 2020’de oynayan ve turnuva sonrasında tekliflerin gelmesini bekleyen Fenerbahçe, yüksek bir teklif almadığı sürece takımdan gönderilmeyecek. Bunlara ek olarak sarı lacivertli takımda oldukça başarılı bir performans sergileyen ve yüksek bir bonservis bedeli beklenen Altay Bayındır ve İrfan Can Kahveci için ise gelen teklifler kabul edilmeyecek. Önümüzdeki sezondan sonra bu iki futbolcu için gelen ciddi teklifler masaya yatırılacak.