Fenerbahçe’de Kimler Takımdan Ayrılacak

Yirmiyi aşkın transfer yaptığı 2020 – 2021 sezonunu üçüncü sırada tamamlayan Fenerbahçe; önümüzdeki sezon ülkemizi UEFA Avrupa Ligi’nde temsil edecek. Emre Belözoğlu ile yollarını ayıran sarı lacivertli takım; gelecek sezon için yabancı bir teknik adam ile anlaşmak istiyor. Teknik direktör konusundaki çalışmalar devam ederken takımdan kimlerin ayrılacağı da yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Fenerbahçe Oyuncu Satışına Hazırlanıyor

Fenerbahçe; kadrosuna yeni isimleri katmak istiyor. Ancak, bunun için öncelikle bazı oyuncularını satması gerekiyor. UEFA denetiminden dolayı transferde belirli bir plan ile hareket etmesi şart! Fenerbahçe; Euro 2020’de boy gösteren bazı oyuncularından ciddi bonservis geliri elde etmek istiyor. Yabancı basında çıkan haberlere göre birçok takım Fenerbahçe’nin oyuncularını transfer etmek adına çaba gösteriyor.

Geçtiğimiz sezonun öne çıkan isimlerinden birisi olan Yunan futbolcu Dimitrios Pelkas için çok sayıda takım istekli! Ancak, önümüzdeki sezon şampiyonluğu hedefleyen Fenerbahçe; Pelkas’ı elinde tutmak istiyor. Bir başka deyişle, sarı lacivertli takım; mecbur kalmadığı takdirde Pelkas’ı satmayacak. Pelkas için gelen en düşük teklif 6 milyon Euro! Fenerbahçe ise Yunan oyuncu için en az 10 milyon Euro talep ediyor.

Fenerbahçe’nin teklif beklediği bir diğer isim ise Macar stoper Attila Szalai! 23 yaşındaki genç oyuncu; Euro 2020’de Macaristan formasıyla boy gösterecek. Ancak, Fenerbahçe; Szalai konusunda tok satıcıyı oynamayı planlıyor. Bir başka deyişle, 20 – 25 milyon Euro arası teklif gelmediği takdirde Szalai’nin satışına izin verilmeyecek.

Altay Bayındır Avrupa’ya Transfer Olacak Mı

Geçtiğimiz sezonun Fenerbahçe adına en dikkat çekici ismi olan 23 yaşındaki genç kaleci Altay Bayındır için özellikle İtalyan kulüplerinin istekli olduğu biliniyor. Fenerbahçe ise Altay Bayındır veya Berke Özer’den birisini elden çıkarmak istiyor. Bu iki oyuncudan da ciddi bir bonservis beklentisi olan Fenerbahçe; bu sayede transfer için kaynak yaratmayı amaçlıyor.

Euro 2020’de Türkiye formasıyla yer alan Ozan Tufan ve İrfan Can Kahveci için de tekliflerin gelme ihtimali bulunuyor. Geçtiğimiz sezon başka takımlarda kiralık olarak forma giyen Allahyar ve Frey’in de satılmasına kesin gözüyle bakılıyor.