Yıldız İsimler Galatasaray’dan Ayrılıyor: Transfer Dönemi

Yıldız İsimler Galatasaray’dan Ayrılıyor: Transfer Dönemi

15 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray’da transfer dönemi sancılı geçiyor. Başkanlık seçiminin ve Fatih Terim ile yola devam edip edilemeyeceğinin netlik kazanmadığı sarı kırmızılarla transfer dönemi de heyecanlı yaşanıyor. Fatih Terim ile sözleşmesi biten Galatasaray’da takımı yöneten isim Selçuk İnan oldu.

Kadroyu değiştirerek yeni sezona ciddi anlamda hazırlık yapmak isteyen Galatasaray transfer görüşmelerini hızlandırırken takımdan ayrılacaklar için de liste oluşturdu. Listede Falcao, Luyindama ve Feghouli gibi yıldız isimler bulunurken netlik kazanmayan isimler de bulunuyor.

Aytaç Kara ve Alparslan Öztürk gibi deneyimli 2 Türk futbolcuyu kadrosuna katan Galatasaray yeni transfer için yabancı isimlerle görüşme yapacak. Yeni transferlerden öte takımdan kimin ayrılacağının daha çok konuşulduğu Galatasaray’ın transfer dönemi süreçlerini haberimizde bulabilirsiniz.

Galatasaray’dan Ayrılacak İsimler

Galatasaray’da ayrılık listesinin başında gelen ilk isim Feghouli oldu. Maliyetinin yüksek olduğu Feghouli ayrıca dönem içinde de performansı ile çokça eleştirilmişti. Galatasaray bu sebeplerden kaynaklı Feghouli’nin transfer edilmesi için görüşmelere başlandı. Alınan bilgilere göre Feghouli’yi Olimpiakos kadrosuna katmak istiyor.

Galatasaray’dan gönderilmesi beklenen bir diğer isim ise Luyindama. Deneyimli savunma oyuncusu Luyindama Galatasaray’a çok büyük beklentiler ile transfer edilmişti. Yaşadığı sakatlıklar yüzünden performansında büyük düşüşlerin olduğu Luyindama da kesin gidecekler arasında bulunuyor. Luyindama’yı ise Rusya’dan Spartak Moskov takımının istediği iddia edildi.

Falcao ise geçen sezon Galatarasay’da en büyük hayal kırıklığı yaratan isim oldu. Sakatlık yaşayan dünyaca yıldız isim Galatasaray’da neredeyse hiç forma giyemediği. Forma giydiği dönemde de performans düşüklüğü yaşayan Falcao’nun da transfer edilmesi bekleniyor. Alınan bilgilere göre de Güney Amerika takımlarından MLS Falcao’yu takımına kazandırmak istiyor.

Onyekuru’nun Durumu Henüz Net Değil

Onyekuru’nun ise sarı kırmızılarda kalıp kalmayacağı henüz netlik kazanmadı. Performansı ile göz dolduran Onyekuru sarı kırmızı taraftarlar tarafından çok sevilmişti. Monaco’dan kiralık olarak Galatasaray’a gelen Onyekuru için Olimpiakos’un görüşmelere başladığı iddia edildi.

Galatasaray Onyekuru’yu satın almayarak kadrosuna kattığı için deneyimli oyuncuyu kaybedebilir. Onyekuru hala Galatasaray için forma giymek istiyorken yıldız oyuncunun Galatasaray geleceği henüz netlik kazanmadı.

Fatih Terim’in Galatasaray’ı tekrardan yönetmesi halinde Onyekuru’nun da sarı kırmızı forma ile sahalarda olması bekleniyor.