GALATASARAY’IN ZORLU UEFA YOLCULUĞU

GALATASARAY’IN ZORLU UEFA YOLCULUĞU

15 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Aslan Galatasaray sezon çalışmalarına geçtiğimiz günlerde başladı. Şu sıralara Galatasaray’da hala teknik direktör, oyuncu durumları ve başkanlık seçimlerinin yarattığı berlirsizlikler var fakat bir yandan da hem yeni sezon yaklaşıyor hem de UEFA Şampiyonlar Ligi için eleme maçları da yaklaşıyor.

Galatasaray bu eleme maçlarına iyi bir şekilde hazırlanmak ve maçlarda en iyi performanslarını sergileyebilmek için yoğun bir hazırlık sürecine girdi. Temmuz ayının sonlarına doğru eleme maçları oynanacak ve Galatasaray’ın bu eleme maçlarını kesin bir şekilde geçmesi lazım.

GALATASARAY’DA UEFA’YA HAZIRLIK

UEFA Şampiyonlar Ligi’ne Galatasaray sezonu 2. Sırada tamamladığı için direkt olarak gitme hakkını elinde bulundurmuyor. Bu yüzden grup maçlarına kadar bol maçlı ve yoğun bir tempo onu bekliyor. Sarı kırmızılı Galatasaray takımı temmuz ayının sonlarına doğru başlayacak olan bu eleme maçları için hazırlıklarına şimdiden başladı.

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Devler Ligi’nde 2. Ön eleme turuna dahil olacak olan Galatasaray takımının rakipleri İsviçre’de yapılacak olan kura seçimleri ile belli olacak. Bu kura seçimine tam olarak 26 farklı takım katılacak. Bu 26 farklı takımın 20 takımı Şampiyonlar Yolu alanında yarışacakken 6’sı da Lig Yolu alanında mücadele edecek.

Sarı kırmızılı temsilcimiz Galatasaray kıl payı şampiyonluğu averaj ile kaçırdığı için Lig Yolu’nda mücadele edecek. 6 takım arasından Galatasaray’ın rakipleri ise; İskoçya’dan Celtic, Hollanda’dan PSV ya da Çekya’dan Sparta Prag takımları ile olacak. Galatasaray turda bu takımlar ile eşleşebilir.

Lig Yolu turundaki ilk maçlar ise 20-21 Temmuz tarihlerinde oynanacak ikinci tur maçları da çok uzun bir ara vermeden 27-28 Temmuz tarihinde oynanacak. Galatasaray bu turu geçmek zorunda. Bu turu geçtikten sonra Galatasaray 19 Temmuz’da yapılacak olan kura ile bu sefer 3. Ön eleme turuna dahil olabilecek.

Sarı kırmızılı Galatasaray takımını yoğun ve yorucu bir tempo bekliyor. Bu turları ve aynı zamanda da play-off mücadelelerini geçmek zorunda kalacak olan Galatasaray anca o zaman grup aşamasına katılmaya hak kazanabilecek.

GALATASARAY’DA SIKINTILAR BİTMİYOR

Sarı kırmızılı Galatasaray’da tüm bu önemli eleme turlarının yapılması çok yakınken Galatasaray’da hala bazı şeyler net değil. Sarı kırmızılı Galatasaray’da teknik direktör, başkan kim olacak kimi çok önemli soru ve sorunlar var.

Tüm bu sorunlar en kısa sürede çözülmeden Galatasaray maçlarda istediği performansı sergileyebilecek gibi durmuyor.