Galatasaray’da Henry Onyekuru İle İlgili Son Karar Belirlendi

Galatasaray’da Henry Onyekuru İle İlgili Son Karar Belirlendi

12 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye’de de her geçen gün etkilerini göstermeye devam ediyor. Bu süreçte bakanlık tarafından da tedbir gereği tüm ligler süresiz bir şekilde askıya alınmış durumda. Bir yandan şimdiki sezonun kalan maçlarını düşünen kulüpler ise, bir yandan da yeni sezonun hazırlıklarına devam etmeyi de sürdürüyor.

 

Kovid-19 salgını sebebiyle liglere süresiz olarak ara verilse de, yeni sezon hazırlıklarına Galatasaray ekibinde tüm hızıyla devam ediliyor. Transferler için ise bu süreçte çalışmalar devam ederken, mevcut oyuncuların da ne olacağı merak konusu.

 

Ekonomik bir krizle de burun buruna gelen sarı kırmızılı yönetim, oyuncularına ise maaşlarında indirim teklifinde bulunuyor. Bu dönemde Henry Onyekuru ile ilgili de son karar verildi.

 

Kriz Yönetimi Durumu Söz Konusu Olacak

Onyekuru ile yoluna devam etmek isteyen cimbom yönetimi, bu süreçte Monaco’nun da kapısını çalarak, transfer ücretini Ryan Babel ile çıkartmayı planlıyor.

 

Babel’in senelik 2.5 milyon Euro değerindeki ücretinden elde edilecek olan tasarrufun yanı sıra kira bedeli de kasaya girmiş olacak. Bu sırada Onyekuru da, tekrardan kiralık oyuncu olarak kullanılacak.

 

Sonuç olarak Galatasaray yönetimi, Babel’den elde etmiş olacağı geliri, Onyekuru maliyeti için kullanarak kriz yönetiminde etkili bir duruma gelmiş olacak.