GALATASARAY’DA BAŞKANLIK SEÇİMİNE DOĞRU

GALATASARAY’DA BAŞKANLIK SEÇİMİNE DOĞRU

23 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Cimbom Galatasaray şampiyonluk kupasını kıl payı kaçırdım. Şampiyonluk kupasını kaçıran Galatasaray’da sezonun bitmesinin hemen ardından şampiyonluk kupasını çok başkanlık seçimi konuşulmaya başlandı. Fatih Terim 31 Mayıs’ta sözleşmesi bitmesine rağmen daha erkenden görevini sonlandırarak ailesiyle beraber Bodrum’da inzivaya çekildi. Galatasaray’da şu an için 19 Haziran’da yapılması planlanan başkanlık seçiminde herhangi bir erteleme olunmazsa başkanlık seçimi yapılacak.

GALATASARAY’DA FATİH TERİM SORUNU

Başkanlık seçimi ilk olarak mayıs sonunda yapılması planlanacakken Pandemi koşulları nedeniyle 19 Haziran’a ertelendi. 1 Haziran’dan sonraki normalleşme sürecinde eğer kongre gibi toplanmaların yapılması yasaklanması 19 Haziran’da Galatasaray başkanlık seçimine gidecek. Başkanlık seçiminde aday olan dört isim Fatih Terim ile çalışacağını belirtmesine rağmen Mustafa cengiz Fatih Terim ile çalışmayacağını ve bir be planı olduğunu sinyalini verdi. Son açıklamalarında Fatih Terim’e karşı kin kusan Mustafa Cengiz’in kulislerde dönem bir planın Okan Buruk olduğu iddia ediliyor.

Başarılı teknik direktör Fatih Terim’in akıbeti ne olacak seçimden sonra Fatih terim takımın başına gelecek mi oyuncuların buna tepkisi ne olacak Galatasaray’da nasıl bir dönem hem Galatasaraylı oyuncuları hem Galatasaraylı yönetimleri tabii ki de Galatasaraylı taraftarların nasıl bir yönetim bekliyor şimdiden merak ediliyor.

Fatih terim Bodrum’a gitmeden önce yönetime oyuncularla ilgili bir rapor bıraktı. Özellikle bu raporunda Halil Dervişoğlu ve Gedson Fernandes’ten söz eden Fatih Terim bu oyunculara dikkat çekti.

GALATASARAY’DA ASKIYA ALINAN TRANSFERLER

Sarı kırmızılı Galatasaray’da şu an gündem başkanlık seçimi olduğu için transferler konusunda aktif olarak bir adım atılmıyor. İç transferlerde ve aynı zamanda kendi oyuncularıyla sözleşmesi biten isimlerle anlaşmaya baran Galatasaray herhangi bir dış transfer konusunda adım atmıyor. Dedikodular ve kulislerde haberler tabii ki de var fakat resmi bir adım resmi bir açıklama henüz kamuoyuna yansımadı. Galatasaray başkanlık seçiminden sonra nasıl bir yol izleyeceğini daha net bir şekilde görünce için özellikle dış transferleri 19 Haziran’dan sonraya bıraktı.

Yeni sezonda nasıl bir Galatasaray izleyeceğiz Fatih terim kalacak mıkalmayacak mı, oyuncular da herhangi bir değişiklik olacak mı, şampiyonluk için iyice savaşan bir Galatasaray mı izleyeceğiz şimdiden merak ediliyor.