Galatasaray’dan Yeni Sezona Transfer Gelişmeleri

Galatasaray’dan Yeni Sezona Transfer Gelişmeleri

22 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’in yeni sezonu bitti ve gözler yeni sezon hazırlıklarında… Sezonu şampiyon Beşiktaş’ın arkasında 2. Sırada bitiren Galatasaray da yeni sezon hazırlıklarında hız kesmeyen isimlerden… İlk olarak transfer haberleriyle gündeme gelen Sarı-Kırmızılılar, şimdi de kadrodaki isimlerle yeni sözleşmelerle gündemde.

Brezilyalı savunma oyuncusu Marcao ile Taylan Antalyalı sözleşme yenilemede ismi geçenlerden oldu. Marcao sezon içerisinde zam istemiş ve yönetim bu zama olumlu bakmıştı.

Bu yolla geçtiğimiz sezon 850 bin Euro olan ücreti, bu sezon 1.2 milyon Euro seviyesinde olacak. Heyecanlandıran gelişme diğer başarılı futbolcu Taylan Antalyalı için de yaşanacak. Sezonun yıldız ismi geçen sezon 2.2 milyon Euro ücret alırken önümüzde sezon bu rakamın 2 katından fazla olacağı ve 5 milyon Euro olacağı konuşuluyor. 26 yaşındaki orta saha oyuncusunun ödemesinin ise Türk lirası üzerinden yapılacağı düşünülüyor.

Her iki başarılı futbolcunun kontratları ise önümüzdeki günlerde yenilenecek.

Mostafa Mohamed’i Galatasaray’a Kazandıran İsim Olmak İstiyor

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in yeni sezon için en hassasiyet gösterdiği futbolcu belli oldu. Yeni sezonda başkanlık yapacağı kesinleşmese de Cengiz’in Mostafa Mohamed’i takıma kazandıran isim olmak istediği düşünülüyor. Mustafa Cengiz, başarılı futbolcunun bonservisini almak istiyor.

Yıl sonuna kadar bonservis ücreti 4 milyon Euro olduğu bilinen başarılı futbolcunun başka talipleri de var. Özellikle Marsilya’nın başarılı futbolcuyu takibe aldığı ve bonservis sorununun çözülmesi durumunda 20 milyon Euro’luk teklif yapacağı öne sürüldü

Galatasaray Henry Onyekuru Konusunda Kararsız

Galatasaray sezonun son zamanlarında performansı düşen Henry Onyekuru’yu Monaco’dan satın alma opsiyonu ile kiralamıştı. Nijeryalı yıldız futbolcunun  opsiyonu ise 11 Haziran’da son bulacak fakat Sarı-Kırmızılılardan bu konuda herhangi bir atak gelmezken Onyekuru’nun akıbeti ne olacak sorusu merak konusu oldu. Eğer Galatasaray 11 Haziran’a kadar 4 milyon 350 bin Euro’luk bonservis ücretini Monaco’ya göndermezse opsiyon sonlanacak ve takımda yer almayacak. Sezonun son dönemlerinde performans düşüklüğü yaşayan futbolcu için kararın ne olacağı önümüzdeki günlerde belli olacak. Sarı-Kırmızılı Galatasaray vereceği karar olumsuz gözükse de alınacak hamle şaşırtıcı da olabilir.