FATİH TERİM’İN TRANSFER RAPORU

FATİH TERİM’İN TRANSFER RAPORU

22 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray ile olan sözleşmesi 31 Mayıs’ta sona erecek olan ve genel kurul öncesi tesislerden ayrılan Fatih Terim, sarı kırmızılıların yaz dönemi transfer çalışmalarına yardımcı olması adına bir rapor hazırlayıp mevcut yönetime sundu. Tecrübeli teknik direktörün sunduğu rapora göre, takımda öncelikle sol ve sağ bek, stoper, forvet ve ön libero bölgeleri üzerinde durulması gerekiyor. Ancak Terim’in raporundan, Marcelo Saracchi ve Emre Taşdemir’le yolların ayrılacak olmasından ötürü, en acil takviyeye ihtiyaç duyulan bölgenin sol bek olduğu öğrenildi. Linnes ve Şener’in sözleşmelerinin sona ermesi, sağ bekin de acil takviyeye ihtiyacı olduğunu gözler önüne serdi.

Sarı kırmızılılarla olan sözleşmesi 31 Mayıs’ta sona erecek olan ve başkan adaylarının her platformda kendisiyle yola devam etmek istediklerini beyan etmelerine rağmen yeni yönetimin önünü açmak için Florya’dan ayrılan Fatih Terim, kulübün yaz dönemi transfer çalışmalarından geri kalmaması adına bir rapor hazırlayıp mevcut yönetime sundu. Seçimli genel kurulu bekleme kararı alarak Florya’dan ayrılan Terim, böylece giderken de üzerine düşeni yapmış oldu.

Galatasaray’ın efsane teknik direktörü, tesislerden ayrılmadan önce sunduğu raporda, hem iç hem de dış transferde sarı kırmızılı takımın acil ihtiyaç planının detaylarına yer verdi. Fatih Terim’in raporuna göre, Galatasaray’ın acil olarak takviye yapması gereken 5 bölge var. Tecrübeli teknik direktör, bu bölgelerden önceliği ise sol ve sağ beke verdi. Terim, hazırladığı raporda ayrıca Galatasaray’ın, Marcelo Saracchi ve Emre Taşdemir’in veda edecek olması sebebiyle sol beke, Linnes ve Şener’in sözleşmelerinin bitmesi nedeniyle ise sağ beke futbolcu transfer etmesinin gerekli olduğunu belirtti.

BİLETİ KESİLEN İLK İSİM LUYİNDAMA OLDU

Fatih Terim’in mevcut yönetime ilettiği raporda, sezon bitimiyle bileti kesilen ilk isim de belli oldu. Tecrübeli teknik adam, büyük beklentilerle transfer edilen ve ilk yılında iyi bir performans göstermesine rağmen yaşadığı sakatlığın ardından düşüşe geçen Luyindama’nın üzerini çizdi. Öte yandan 27 yaşındaki futbolcu, bireysel hataları ve disiplinsizliği ile de öne çıktı ve formasını Donk’a kaptırdı. Bu nedenle, Belçikalı takım Standart Liege’den 8 milyon Euro bedelle transfer edilen Luyindama’nın, yaz döneminde satılması hedefleniyor.

YERLİ STOPER TAKVİYESİ GÜNDEME GELDİ

Terim’in hazırladığı raporda ayrıca sarı kırmızılı kulübün başarılı bir kadro planlaması oluşturmak adına yerli bir stoper transfer etmesi gerektiğine yer verildi. Stoperin yanı sıra orta sahada ön libero bölgesinde ve forvette takviye ihtiyacının olduğu da raporda yer aldı. Öte yandan tecrübeli teknik direktör, söz konusu raporda özellikle iki oyuncunun takımda tutulmasının Galatasaray’ın gelecek sezon planlamaları adına önemli bir karar olacağını belirtti. Terim, ayrıca Gedson Fernandes ve Halil Dervişoğlu’nun sarı kırmızılı formayla önümüzdeki sezon çok daha başarılı bir performans ortaya koyacağına inandığını ve bu iki ismin transferlerinin çözümlenmesi gerektiğini dile getirdi.