Fenerbahçe Başkanlık Seçimlerine Ali Koç Yeniden Adaylığını Açıkladı

Fenerbahçe Başkanlık Seçimlerine Ali Koç Yeniden Adaylığını Açıkladı

22 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe’nin Başkanı Ali Koç çarpıcı açıklamalarda bulundu. 12-13 Haziran’da yapılacak başkanlık seçimleri öncesi konuşan Başkan Ali Koç, basın toplantısında birçok konu hakkında görüşlerini dile getirdi. Türkiye Futbol Federasyonunu ve futbol düzenini eleştiren Koç, ikinci dönem için başkanlığa aday olduğunu da dile getirdi. Kendisini eleştiren kitleye de çarpıcı bir ifadeyle sandığın burada olduğunu ve onu beğenmeyenler için bunun bir fırsat olduğunu da dile getirdi.

Ali Koç’un Başkanlığını Duyurduğu Sözleri

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç 12-13 Haziran’da yapılacak seçimler öncesinde başkanlığa aday olduğunu şu sözlerle ifade etti. 3 senenin çabuk geçtiğini ve 2 dönemin gerekli olduğunu dile getiren Koç, Fenerbahçe’ye almaya değil vermeye geldiğini dile getirmekten de geri durmadı. İlk dönemin iyi geçmediğini söyleyen başkan, adaylığını söylemeden önce daha çok şey yapmak istediğini, sürecin daha iyi olacağını ve bu konuda vicdanının rahat olduğunu dile getirdi. Burada çok uzun süre kalmayacağını, aşırı uzun süre kalındığında neler olabileceğini acı bir şekilde tecrübe ettiğini dile getirdi.

Gelecek dönem adına daha umutlu baktığı ile devam eden sözleri her şeyin çok daha farklı olacağı sözleri ile devam etti. Geçmişte zor zamanlarda hareket ettiğinden ve zaman zaman planlarını gerçeğe dökemediğinden bahseden başkan, bu süreçte gereken dersleri aldığını, kendisiyle devam edecek arkadaşlarıyla birlikte seçildiği takdirde de bunu kanıtlayacağını dile getirdi.

Kendisini Eleştirenlere Sandığı Gösterdi

Basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulunan başkan Ali Koç, kendisini eleştirenlere de cevap verdi. Eleştirenlerin sosyal medyayı ve manipülasyon yapmayı bırakmasını ve Fenerbahçe için iyi bir şey yapmak istiyorlarsa bunun yolunun sandıktan geçtiğini hatırlattı. Eski bir yöneticinin gündemde kalmak için çok rahat yalanlar söyleyebildiğini ve bu kişilerin seçim sürecinde çıktığını söyledi. Ayrıca bu kişilerin manipüle ettiğini söyleyerek onları sandığa, aday olmaya davet etti. Onlara seslenerek futbolu, branşları, süreci nasıl yönetilmesi gerektiğini gösterin dedi, perde arkasından konuşulmasın diye de ekledi. Genel Kurul’un Fenerbahçe’ye uğurlu olmasını temenni ederek sözlerini noktaladı.

Genel kurul toplantısı ise 12-13 Haziran’da yapılacak.