GALATASARAY’DA 3 İMZA BİRDEN

GALATASARAY’DA 3 İMZA BİRDEN

12 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Geçtiğimiz sezonu ikinci sırada tamamlayan sarı kırmızılı takımda transfer bombası yaşanıyor. Geçen sezon 400 milyon Euro ücret alan Ömer Bayram’ın ücreti Türk Lirası’na çevrildi ve yeni sözleşme imzalandı. Öte yandan 2 yeni transferi KAP’a bildirecek olan takımın yeni oyuncuları Alpaslan Öztürk ve Aytaç Kara.

Başkanlık seçimi için nefesler tutuldu

2020-2021 sezonunu Süper Lig’de ikinci olan Galatasaray, yeni sezon için hazırlıklarını da hız kesmeden sürdürüyor. Gelecek sezona güçlü başlamak isteyen takımda 19 Haziran Cumartesi günü yeni başkan için seçim yapılacak. Mevcut başkan Mustafa Cengiz’in yeniden aday olmayacağını bildirdi. Burak Elmas’ın da aday olduğu seçimde yeni başkan üyelerin seçimiyle iş başına gelecek.

Herkes başkanlık seçimi için nefesini tutmuş beklerken külüpte yeni transferler için adımlar atıldı.

3 futbolcu ile imza atan takımın bir sözleşmesi iç transferden oluşuyor.

Ömer Bayram ile imzalar atıldı

Sezon sonu itibarı ile 12 oyuncunun sarı lacivertli takım ile sözleşmesi sona erdi. Bu oyuncular arasında Ömer Bayram da bulunuyor. Başarılı oyuncu ile tekrar sözleşme yapıldı. 3 yıl daha sarı kırmızılı formayı giyecek olan 30 yaşındaki futbolcu geçtiğimiz dönem 400 milyon Euro ücret aldı. Bu anlaşma kapsamında ünlü oyuncunun ücreti Türk Lirası’na çevrildi ve yaklaşık %50 zam verildi. 3 yıl boyunca Galatasaray’da oynamaya devam edecek futbolcu her dönem başına 6 milyon TL ücret alacak.

Sarı kırmızılı yönetim başarılı sol bek ile imzaları yakın zamanda atacak. İmzalar atıldıktan sonra da Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildiri yapılacak. 3 yıl boyunca Galatasaray’da forma giyen tecrübeli futbolcu bugüne kadar toplamda 97 maça çıktı. Bu maçlar esnasında attığı gol sayısı 2 iken, asist sayısı ise 20.

Yeni Transferler

Ömer Bayram’ın iç transferinin yanında ise 2 sürpriz isim daha dev kadroya dahil edildi. Takımları ile sözleşmeleri biten 2 futbolcu daha takımın renklerine bağladı. 27 yaşındaki savunma oyuncusu Alpaslan Öztürk ve 28 yaşındaki orta saha oyuncusu Aytaç Kara Galatasaray ile 3’er yıllık kontrat yapıldı.

Böylece Galatasaray’ın gelecek sezona güçlü bir şekilde başlaması bekleniyor.