FENERBAHÇE’DE İŞLER KARIŞTI

FENERBAHÇE’DE İŞLER KARIŞTI

12 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Geçtiğimiz sezonu üçüncü sırada tamamlayan Fenerbahçe, taraftarını büyük hayal kırıklığına uğratmıştı. Sarı lacivertli takımda yeni teknik direktör arayışı hız kesmeden devam ediyor. Teknik direktör listesindeki isimlerle henüz bir sonuca varamayan takım, taraftarını bir hayli sinirlendiriyor.

Taraftar isyanda

2020-2021 Süper Lig sezonunu üçüncülük ile bitiren Fenerbahçe şampiyonluğa yedi senedir hasret. Taraftar tarafından yeni sezona güçlü başlaması beklenen takımda teknik direktör belirsizliği gündemde yerini koruyor.

Teknik direktörlük karmaşası bir yandan devam ederken sarı lacivertli yönetimin bazı tavırları da taraftarın sabrını taşırdı.

7 yıllık şampiyonluk özlemini sona erdirmeyi arzulayan yönetim takımda köklü değişiklikler yapmak istiyordu. İşe yeni teknik direktör arayışları ile başlandı, devamında ise oyuncu transferleri gündeme geldi.

Ancak teknik direktör belirsizliği gibi kadroda hangi oyuncular kalacak hangileri transfer edilecek tam bir muamma.

Yeni teknik direktörde gelişmeler…

Gelecek sezona güçlü bir kadro ile girmek isteyen takım yönetimi teknik direktörlük için Fonseca’nın kapısını çaldı ancak eli boş döndü. Başarılı çalıştırıcı tercihini Tottenham’dan yana kullandı. Bunun üzerine yönetim listedeki bir diğer güçlü isme yöneldi. Vakit kaybetmeden İspanyol hoca Rafael Benitez ile sıcak temasa geçildi. Görüşmeler sürerken ünlü hocanın talipleri de boş durmadı. Bu taliplerden Beneton ile görüşmelerini sürdüren Benitez, gelen duyumlara göre Beneton ile anlaşmak üzere.

Listedeki diğer adaylar ile de aynı zamanda teması sürdüren takım için daralan zaman büyük bir sorun teşkil edecek gibi duruyor. Gelecek sezonun kadrosu ve kamp çalışmaları yeni teknik direktör ile anlaşıldığında belirlenecek.

Yeni sezon çalışmaları Fenerbahçe yönetimin teknik direktörlük planlarını da olumsuz etkiliyor.

Kadrodaki belirsizlik

Taraftarı isyan ettiren takımın başkanı Ali Koç, Emre Belözoğlu ile devam etmeme kararı aldı. Ancak yeni teknik direktörün kim olacağı konusu belirsizliğini korurken, gelecek sezonda kadroda kimlerin olacağı da muamma.

Öte yandan sevindirici bir haber olarak kiralık oyuncuların birçoğuna talip çıktığı öğrenildi.

Haziran’ın ortasına geldiğimiz şu günlerde takımdaki belirsizlikler devam ederken gelecek sezonun ne zaman başlayacağı ve kampa ne zaman gidileceği henüz kararlaştırılmış değil.

Taraftarlar ise tüm bu durumlara karşı yönetime sosyal medyada ateş püskürüyor.