Galatasaray Yıldız İsimleri İçin Fiyat Tekliflerini Hazırladı

Galatasaray Yıldız İsimleri İçin Fiyat Tekliflerini Hazırladı

16 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını, beraberinde ciddi bir ekonomik krizi de getirdi. Spor kulüplerinin ise çok etkilendiği bu dönemde, takımlar maaşlarda indirime gitmeye karar verdi.

Galatasaray yönetiminde ise söz konusu ekonomik kriz sebebiyle oyuncu maaşlarında gelecek indirimler belirlendi. Rakamlarda ortaya çıkan azalma ise %30 oldu. Söz konusu süreçte Radamel Falcao için 3.5, Feghouli için 2.7, Muslera için ise 2.5 milyon Euro teklif gidecek.

Yönetim kararı ile düşürülmekte olan Galatasaray maaş bütçesinde, futbolcu sözleşmelerinin durdurulmasına ilişkin yeni kararlar da gündeme alınıyor. Sarı kırmızılı yönetimi hazırladığı yeni teklif paketinde, kadrodaki tüm oyunculara %30 oranında maaş indirimi yapılacak.

Falcao 3.5 Milyon Euro Alacak

Maaş indirimine sıcak bakmadığı sık sık gündeme gelen Radamel Falcao ise, gerekeni yapmaya hazır olduğunu ifade etmişti. Fakat oyuncunun yıllık 5 milyon Euro garanti ücret yerine 3.5 milyon Euro ücreti alıp almayacağı merak konusu oldu.

Takımda en fazla kazanan ikinci isim Sofiane Feghouli için de 3.8 milyon Euro yerine, 2.7 milyon Euro teklif söz konusu olacak. Diğer birçok kazanan Fernando Muslera da 3.5 milyon Euro yerine, 2.5 milyon Euro yıllık ücret teklifi ile karşı karşıya gelecek. Oyuncuların teklifleri kabul edip etmemesi ise taraftar ve yönetim tarafından son derece merak ediliyor.