Galatasaray Takım Doktoru Koronavirüs Tedbirleri İle İlgili Açıklama Yaptı

Galatasaray Takım Doktoru Koronavirüs Tedbirleri İle İlgili Açıklama Yaptı

22 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen ve ülkemizde de vaka sayısının her geçen gün arttığı yeni tip koronavirüs sebebiyle tüm liglerin ertelenmesi kararı alındı. Duruma ilişkin açıklama ise Galatasaray Futbol Takım Doktoru Yener İnce’den geldi. Takım hekimi, koronavirüse yönelik almış oldukları tüm virüs önlemlerini açıkladı.

Tüm oyuncuların ve çalışanların Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü yönergeleri çerçevesinde bilgilendirilmiş olduğunu belirten hekim, ülkede vaka yokken statta, otobüslerde, kapalı ve ortak alanlarda dezenfekte işleminin yapıldığını ekledi.

Öte yandan tesiste çalışan herkesin ve sporcuların haricinde giriş çıkış yapan tüm insanların da denetim altına alındığını vurgulayarak, çok erken süreçte ziyaretçi yasağının getirilmiş olduğunun altını çizdi.

Fatih Terim Her An Yanımızda Oldu

Ülkede görülen ilk vakanın ardından ise alt yaş grubu sporcuların ailelerin yanlarına gönderildiğini söyleyen takım hekimi, ailelerin de bu konu ile ilgili bilgilendirildiğini söyledi.

Galatasaray A Takım, U19 ve U17 takımları için de evde yapılacak antrenman programlarının videolarının gönderildiğini söyleyen İnce, risk grubunda olan oyuncuların izole edildiğini ve süreç boyunca ailelere de sponsor hastanenin tıbbi ihtiyaçlar anlamında yardımcı olacağını söyledi.

Ayrıca bu dönemde Fatih Terim’in de her zaman yanlarında olarak destek olduğunu vurgulayan takım hekimi, yapmış oldukları açıklamaları kulüp kanalı aracılığıyla paylaştı.