Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz’den Erteleme Açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz’den Erteleme Açıklaması

20 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, koronavirüs salgını sebebiyle liglerin ertelenme kararına ilişkin açıklamada bulundu. Yeni tip koronavirüs sebebiyle futbol, basketbol, voleybol ve hentbolda liglere ara verilme kararının çok doğru bir karar olduğunu söyleyen Cengiz, Abdurrahim Albayrak ile ilgili de konuştu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs sebebiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tedbir amaçlı tüm spor müsabakalarının ertelenmesi kararı dün akşam duyuruldu. Konuya ilişkin açıklama ise Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz’den geldi. Devlet tarafından alınan tedbirin ve ertelenme kararının çok doğru olduğunu söyleyen yönetim temsilcisi, kulübün ikinci başkanı olarak görev alan Abdurrahim Albayrak ile ilgili de açıklama yaptı.

Abdurrahim Albayrak Gözetimini Doğruladı

Abdurrahim Albayrak’ın geçirmiş olduğu rahatsızlık sebebiyle gözetim altında tutulduğunu belirten Cengiz, test sonuçlarının beklenmekte olduğunu bildirdi.

Liglerin ertelenmesinin çok yerinde bir karar olduğunu vurgulayan Kulüp Başkanı, devletimizin 12 Mart saat 19:00’dan bu yana tüm alanlarda olduğu gibi sporda da halk sağlığını düşünerek gereken müdahalelerde bulunduğunu yapmış olduğu açıklamada belirtti.

Galatasaray yönetimi olarak da alınan ve alınacak tüm kararlara uyulduğunu belirterek, ilgili federasyonlara da kuralların sunulduğunu ekledi.

Yapmış olduğu açıklamada Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, ilgili tüm federasyon ve kurullara, Kulüpler Birliği Vakfına da teşekkür dileklerinde bulunarak, alınan kararın Türk sporu adına çok doğru ve haklı bir karar olduğunu vurguladı.