Beşiktaş Jimnastik Kulübü 65 Yaş Üzerindeki Üyelerine Sms Gönderdi

Beşiktaş Jimnastik Kulübü 65 Yaş Üzerindeki Üyelerine Sms Gönderdi

23 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Küresel bir salgın haline gelen ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi ilan edilen yeni tip koronavirüs, Türkiye’de de salgın haline geldi. Vaka sayılarının artması ve ölümlerin olması sebebiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tüm liglerin ertelenmesine karar verildi. Spor dünyasını da derinden etkileyen bu salgına, Beşiktaş Jimnastik Kulübü de farklı bir çağrı ile 65 yaş üstü üyelerine sms gönderdi.

Özellikle de 65 yaş üstündeki kişilerin olumsuz etkilenmiş olduğu yeni tip koronavirüs salgını için Beşiktaş Jimnastik Kulübü örnek bir davranış sergiledi. Kulüp, risk grubu içerisinde yer alan tüm üyelerine evde kalmaları için sms gönderimi gerçekleştirdi. Göndermiş olduğu mesajda ülkede etkisini günden güne artıran Kovid-19 virüsüne karşı risk grubunda bulunan değerli büyüklerin evlerinden çıkmamasına ilişkin öneride bulunulduğu bildirildi.

Üniversiteli Gönüllüler Destek Çıkacak
Siyah beyazlı kulüp tarafından 65 yaş üzerindeki üyelere gönderilmiş olan sms ile, risk grubunda bulunan kişilerin evlerinde kalmaları belirtilirken, 0544 565 19 03 numaralı telefon numarasına da risk grubunda bulunan üyelerin kulüp ile irtibata geçmesi, olası market ve eczane alışverişlerinde üniversiteli Beşiktaşlılardan gönüllü olarak yardım alınabileceği belirtilirken, Beşiktaş ailesi olarak da her zaman yanlarında olunacağı desteği yazıldı.