Galatasaray Kulübü’nün Başkanı Burak Elmas

Galatasaray Kulübü’nün Başkanı Burak Elmas

29 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray Kulübü Başkanı olan Burak Elmas, eğitimini çok iyi bir şekilde almış ve ardından iş dünyasına atılmıştır. Özel St. Georg Avusturya Lisesi ve Ticaret Okulu, University of Denver gibi okulları bitiren Elmas, Finans ve Pazarlama Bölümü mezunudur.

47 yaşındaki Başkan Burak Elmas, iş insanı ve spor yöneticisi olarak başarılıdır ve birçok taraftar ve futbol camiası tarafından da çok sevilen bir insandır. En son çıkan, Falcao’nun maliyetini 9.5 milyon Dolar olarak belirleyen Burak Elmas haberinin yanı sıra birçok basın ve yayın kuruluşunda da haberleri yapılan bir başkandır.

Burak Elmas Hakkında

Burak Elmas, 19 Mart 1974 tarihinde Şişli İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 19 Haziran 2024 tarihinde sözleşmesi bitecek olan 47 yaşındaki başkan Türk uyrukludur ve hem iş insanı hem spor yöneticisidir.

Sarı Kırmızılı Kulüpte birçok farklılık yapan, transfer gerçekleştiren Elmas, Divan Kurulu Toplantılarında da Galatasaray’ı en iyi şekilde temsil etmektedir. Saniye ve Sezgin çiftinin oğlu olarak dünyaya gelen Burak Elmas’ın iki tane de kardeşi vardır. Elmas’ın Galatasaray’ın eski başkanlarından olan iş adamı Faruk Süren’in kızı Yelda Süren ile mutlu bir evliliği vardır.

Spor Yöneticisi Başkanı Burak Elmas, 1997 yılında Galatasaray PAF takımının sorumlusu olarak görev yapmıştır. Ardından Özhan Canaydın ve Faruk Süren yönetimlerinde yer almıştır.

Mustafa Cengiz’in ilk dönemlerinde Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliğini de başarıyla yerine getirmiştir. 2 Mart 2021 tarihinde ise Galatasaray Kulübü’nün Başkanlığına aday olduğunu açıklamıştır. Seçimler 19 Haziran 2021 tarihinde olmuştur. Seçimlerde 1541 oy alan Burak Elmas, 38. Galatasaray Başkanı olarak seçilmiştir ve göreve başlamıştır.

Galatasaray Başkanı Elmas

Galatasaray Kulübü’nün Başkanlığını Başkan Mustafa Cengiz’den 22 Haziran 2021’de devralan Burak Elmas, şu anda görevini başarıyla yerine getirmektedir. Burçin ve Burçak adında iki kardeşi olan Burak Elmas’ın aslen Giresunlu olduğu da bilinmektedir.

Yelda Süren ile mutlu evliliği devam eden Burak Elmas, medyada da sıkça haberi yapılan başkanlardandır. Türk iş adamı, spor yöneticiliği ve Galatasaray’ın başkanı olarak şu anda görev yapan Burak Elmas, takımını daha da güçlendirmek ve şampiyon yapmak adına her zaman disiplinli bir şekilde çalışan bir başkandır.