Beşiktaş’ta Teknik Direktör Raporu Sergen Yalçın

Posted by

Beşiktaş’ın başarılı ve futbol dünyasının en çok tanınan isimlerinden biri olan Teknik Direktörü Sergen Yalçın, UEFA Prolisansına sahiptir. Ali Rıza Sergen Yalçın, İstanbul’da Kilyos’da doğmuştur.

İki kardeşi olan Yalçın, küçük yaşlarda futbolla tanışmıştır. Ailesi tarafından futbola olan merakı dikkat çeker ve babası takımlara idmanlara götürür getirir Sergen’i. Beşiktaş seçmelerine küçük yaşlarda Sergen Yalçın gitmeye, futbolun havasını daha küçükken solumaya başlamıştır. 5 Kasım 1972’de İstanbul’da doğan Yalçın, başarılı bir futbol geçmişine sahiptir.

Sergen Yalçın’ın Futbol Kariyeri

Beşiktaş’ın genel başarısını en üste çıkarmak için titiz bir şekilde çalışan, takımını çok iyi bir şekilde çalıştıran Teknik Direktör Sergen Yalçın, medyadaki birçok basın ve yayın kuruluşunda haber konusu olmuştur.

The Guardian gazetesi 2000 yılında şu ifadelere yer vermiştir: ‘’Paha biçilmez bir sol ayağı var, 60 metre uzaktan topu kül tablasına bile kondurabilir.‘’ Sergen Yalçın daha birçok habere de konu olmuştur ve aynı zamanda futbol dünyasında en çok tanınan, ismi bilinen kişilerden de biri olma özelliğine sahiptir.

Serpil Hamdi Tüzün doğrultusunda Beşiktaş’a geçen Sergen Yalçın, Türkiye’de dört büyüklerin formasını giymiş iki futbolcudan ilki olma özelliğini taşımaktadır. Bobby Robson’da bir Sergen Yalçın hayranı olduğunu söylemiştir.

100. yılında Beşiktaş’ın kadrosunun en çok gol atan futbolcusu olan Sergen, Divan Kurulu tarafından en iyi futbolculardan biri de seçilmiştir. Yalçın, 29 Kasım 2020 tarihinde Beşiktaş Fenerbahçe deplasmanında 3-4 skoruyla kazanarak 15 yıl sonra kazanmama serisini sona erdiren teknik direktör olma özelliğine de sahiptir.

Yalçın’ın Teknik Direktörlük Kariyeri

Beşiktaş taraftarları takımın başarılarından oldukça memnundur ve Sergen Yalçın birçok taraftarın beğendiği ve takip ettiği bir teknik direktördür. Sergen Yalçın’ın taklitleri bile yapılmıştır, bu durum ne kadar çok sevildiği ve özgün bir insan olduğunun da kanıtıdır.

Süper Lig 2020-2021 sezonunda Beşiktaş’ı şampiyon yapan Sergen Yalçın, Türkiye’de altyapısından yetiştiği bir takımı şampiyon yapmış tek ve ilk teknik direktör olma özelliği ile de tarihe geçmiş biridir. Ayrıca kumar, at yarışı tutkularıyla bilinen Sergen, 1 Türkiye Kupası ve 2 Cumhurbaşkanlığı Kupasını da görmüştür.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir