Fenerbahçe Kulüp Başkanı Ali Koç’un Kariyeri

Posted by

Yıldırım Ali Koç, Fenerbahçe Kulübü’nün başkanlığını 2004 yılından beridir yapmaktadır. 26 Haziran 2023 tarihinde sözleşmesi bitecek olan Fenerbahçe’nin Başkanı Ali Koç, 54 yaşındadır ve Türk iş adamıdır. Nevbahar Demirağ ile 2005 yılında evlenen Ali Koç’un iki tane de Kerim Rahmi ve Sadberk Leyla adında çocuğu vardır.

Ali Koç Rice Üniversitesi ardından Harvard Üniversitesini de bitirmiş, çok iyi bir eğitim aldıktan sonra iş dünyasında oldukça büyük bir şekilde ilerleyerek tanınan bir iş insanı haline de gelmiştir. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Ali Koç aynı zamanda farklı işletmelerde de başkanlık yapmaktadır.

Ali Koç Hakkında

Fenerbahçe’nin başkanı olan Ali Koç, Otokar ve Setur Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yapmaktadır. Ayrıca Koçtaş, Yapı Kredi Bankası, Ford Otosan işletmelerinde de başkandır. 2005 yılında evlenmiştir ve iki tane de çocuğu vardır.

1907 Fenerbahçe Derneği’nin kurucuları arasında yer almıştır ve Fenerbahçe Başkanlığı görevine de 2004’te başlamıştır. Mustafa ve Ali Koç kardeşler 1907 Fenerbahçe Derneği’nin kurucuları arasındadır ve bu kulüpte Fenerbahçe Spor Kulübüne hizmet amacıyla çalışmışlardır. Bu dernekte birçok Fenerbahçeli iş adamı da vardır.

1907 Fenerbahçe e-Spor 2016’da kurulmuştur. Koç aile üyeleri genelde spor kulüplerine destek verseler de yönetimde yer almıyorlardı. Bu geleneğin bozulması Ali Koç ile olmuştur. Ali Koç, Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım’ın listesiyle asbaşkanlığa kadar yükselmiştir.

İki dönem de görevde kalan Ali Koç, bu zamanlarda Kurumsal İletişimden Sorumlu Yönetici ve Fenerbahçe Koleji Yönetim Kurulu Başkanlığı da yapmıştır. Koç, Fenerbahçe yönetiminde görev aldığı sıralarda Türk futbol dünyası 3 Temmuz sürecini de yaşamıştır. Bu süreçte Adalete Fener Yak kampanyası ile de imza toplanmıştır.

Fenerbahçe Başkanı Koç

Fenerbahçe yönetimindeki Aziz Yıldırım sonrasında başkan olarak görülen isim Ali Koç olmuştur. Ali Koç bu dönemde başkanlığa aday olmasa da Aziz Yıldırım’ı desteklediğini belirtmiştir.

Fenerbahçe’de başkan olarak görev yapmanın kendisinin çocukluk hayali olduğunu belirten Ali Koç, adaylığı ile pozitif bir yönetim yansıtmış ve görevini başarıyla yerine getirmiştir. Ali Koç başkan olunca çok güzel sloganlar kendisi için kullanılmıştır. Aynı zamanda Koç, taraftarların beğendiği ve takip etiği isimler arasına da girmiştir. Koç, camiada ve futbol dünyasında oldukça sevilende bir isimdir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir