Galatasaray Kulübü’nde Ödemeler İçin Yeni Görüşmeler Yapılacak

Galatasaray Kulübü’nde Ödemeler İçin Yeni Görüşmeler Yapılacak

9 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını, beraberinde ekonomik kriz sorununu da gündeme getirdi. Spor kulüpleri de söz konusu süreçten olumsuz derecede etkilendi. Toplamda 68 milyon Euro maaş bütçesine sahip Galatasaray Kulübü’nde ise yeni karar alındı. Sarı kırmızılı takımdaki oyuncular ve profesyoneller, 15 Mart’a kadar ki tüm hak ettiklerini eksik olmadan alacaklar. İndirim ise bu tarihten sonrasında gerçekleşmiş olacak. Cimbom yönetimi, paranın büyük bölümünü ödemiş olsa da, geriye ise 20 milyon Euro kadar bir tutar kaldı. Bunun için de yeni bir görüşme sağlanacak.

Kovid-19 salgını sebebiyle yaşanan ekonomik kriz, spor kulüplerini de ciddi anlamda etkiledi. Galatasaray yönetim kurulu da pek çok spor kulübü gibi, bu süreçte indirime gidecek. Futbol takımında maaş bütçesini düşürmek adına harekete geçen aslanlar, duruma ilişkin ise bir karar aldı. Oyunculardan ve profesyonellerden maaş indirimi talep edecek yönetim, 15 Mart öncesine kadar tüm hak edişlerini ödeyecek. Fakat söz konusu indirim, 15 Mart tarihinden sonrası için geçerli olacak.

Geriye 20 Milyon Euro Kaldı

Borcunun büyük bir bölümünü ödeyen sarı kırmızılı yönetim, 35 milyon Euro için ödemesini tamamladı. Fakat geriye kalan 20 milyon Euro için ise yeni bir görüşme daha yapılacak.

Ocak ve Şubat aylarından 6.5 milyon Euro alacağı bulunan futbolcular, 41.5 milyon Euro hak edişlerini de böylelikle tam anlamıyla almış olacak.