Galatasaray Yeni Sezonda Lemina İle Yoluna Devam Edemeyebilir

Galatasaray Yeni Sezonda Lemina İle Yoluna Devam Edemeyebilir

10 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Hem liglerin süresiz olarak askıya alınması hem de oyuncuların bireysel antrenman yapmak zorunda kalmaları, takımlarda sıkıntıya sebep oldu. Maçların ne zaman başlayacağına ilişkin belirsizlik ise hala yaşanmaya devam ediyor. Fakat yönetimler de bu sürece rağmen, yeni sezon hazırlıklarını yapmaya devam ediyor.

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren kulüplerden biri de Galatasaray. Bir yandan önceki sezonun eksik maçlarını düşünen sarı kırmızılı kulüp, bir yandan da oyuncularının maaşlarında indirime gidecek. Fakat bu süreçte zaten bazı ekonomik krizler yaşayan yönetimler, bir taraftan da gelecek sezona takımlarını daha güçlü hale getirmeye çalışacaklar.

Tahmini Bonservis Bedeli 20 Milyon Avro

2020-2021 sezonu için hazırlar ise Galatasaray yönetiminde de tüm hızıyla devam ediyor. Sarı kırmızılı kulüp, sezon başında kiraladığı Mario Lemina için de sürpriz yaşadı. Cimbomda adeta bir bel kemiği konumunda olan yıldız oyuncu, artık takımda temelli kalabilir.

Sarı kırmızılı ekibe sezon başında kiralanan başarılı yıldız Mario Lemina, bonservise sahip olan Southampton takım tarafından kiralık tekliflerde yer almayacak. Bunun sebebinin ise İngiliz kulübün Kovid-19 salgını sebebiyle elde olan isimler ise devam etme kararı olduğu bildirildi. Lemina da bu süreçte sezon planlamasında yer alacak isimlerden biri oldu. Fakat oyuncunun satışı da söz konusu olabilir. Sporcunun bonservis bedeli ise tahmini 20 milyon Avro.