Galatasaray

Galatasaray Ekibi İçin Yeni İsimler Ortaya Atıldı

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle aksayan takım antrenmanları tekrardan başlatılıyor. Ara verilen lig döneminin 12 Haziran günü tekrar başlatılması kararının ardından, takımlar da maçlara sıkı bir hazırlık yapmaya başladı.

Süper Lig’de mücadele eden ve en önemli şampiyonluk adaylarından biri olan Galatasaray ekibi de bu süreçte sahaya inenlerden biri oldu. Bu süreçte kulüpte ise bazı isimler eksilmeye başladı. Sarı kırmızılı takımın yardımcı antrenör görevinde yer alan Hasan Şaş, görevinden istifa ettiğini sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Öte yandan antrenör görevinde bulunan Ümit Davala da yine görevinden ayrılacaklar arasında yer aldı. Önceki haftalarda ise Medya Koordinatörü görevinde bulunan Hande Sümertaş’ın resmi ayrılığı duyurulmuştu. Davala’nın ayrılmasının ardından ise Fatih Terim’in ekibinde geriye yalnızca Levent Şahin kalmış olacak.

Konuya ilişkin haber yazan İspanyol basını ise, Hasan Şaş ve Ümit Davala yerine takıma kimlerin geleceğine ilişkin bir iddia ortaya attı.

Geçmiş Sezonda Da Yer Almışlardı

İspanyol basınında yer alan habere göre de tecrübeli Teknik Direktör Fatih Terim’in yardımcılarının Johan Elmander ve Albert Riera olacağı öne sürüldü. Galatasaray ekibinde 2011-2012 sezonunda da görev alan iki ismin geleceği ise spor gündemine bomba gibi düştü.

Riera ise geçtiğimiz dönemde futbol kariyerini bıraktıktan sonra antrenörlük kursuna gitmiş ve Terim ile de çalışmak istediğini resmen duyurmuştu.

Güncel Yazılar