Alberto Bartali

Alberto Bartali’den Galatasaray’ın Durumuna İlişkin Açıklama

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinden en fazla etkilenen kulüplerden biri de Galatasaray Spor Kulübü oldu. Takımın yönetim kadrosunda çok sayıda kişi Kovid-19’a yakalanırken, bu isimler arasında Teknik Direktör Fatih Terim de vardı. Galatasaray için zor bir süreç olan dönemde, takımın fizik kondisyoneri Alberto Bartali kendi durumuna ilişkin bir açıklamada bulundu.

Fizik kondisyoneri Alberto Bartali, İtalya’da olduğunu ve Türkiye’ye ise dönemediğini belirtti. Uçuşların durdurulması sebebiyle dönüşünün kolay olmayacağını ekleyerek, 2 hafta öncesine kadar İstanbul’da olduğunu vurguladı.

Liglerin 12 Haziran günü başlamasının planlar içerisinde yer aldığını da belirterek, son günlerde fiziksel testler ve kilo ölçümlerinin başladığını da ekledi. Bartali, uzaktan durumu tam olarak anlamanın da zor olduğunu ifade eden kondisyoner, oyuncuları yakından görmek ve bizzat incelemek istediğini söyledi.

Tatil Normalde 30 Gündür

Yaşanmış olan aranın normal olmadığını da söyleyen Bartali, yaz aylarında tatilin normalde 30 gün olduğunu fakat şimdi sporcuların 2 aydır evde olduğunu ekledi. Bu sürenin de kritik durumları ortaya çıkarabileceğini belirtti.

Evden çalışmanın normal olmadığını ve bir oyuncunun videodan çalıştırılamayacağını da söyleyen İtalyan kondisyoner, bunun yeterli olmayacağına da dikkat çekti. Bu çalışmalar ile de ayrıca oyuncunun durumunu aynı seviyede tutmanın mümkün olmayacağını söyledi.