Fenerbahçe’nin Teknik Direktör Çıkmazında Son Gelişmeler

Geçtiğimiz günlerde yaz transfer dönemi sürecini iyi yönetemediği gerekçesiyle tepkilerin hedefi olan Fenerbahçe, özellikle henüz bir hocanın kesinleşmemiş olması ile eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Bu yüzden çalışmalarına hız kazandıran Kanarya, ilk iş olarak teknik adam arayışı üzerinde durdu.

Görüşmelerde ikinci aşamaya geçen Kanarya, ilk olarak Lucien Favre’nin menajeri ile masaya oturmuştu. Ardından alternatif diğer iki isimi daha radarına alan Fenerbahçe, Abel Ferreira ve Paulo Sousa’nın menajeri ile de masaya oturdu. İki ismin danışmanlığını yapan Cajuda’nın İstanbul’a gelerek başkan Ali Koç ve yönetici Selahattin Baki ile görüşmeler gerçekleştirdiği öğrenildi. Karşılıklı beklentiler ve taleplerin konuşulduğu masada transfer ve başarı planları da masaya yatırıldı.

İki İsmin de Beklentileri Karşılanıyor

Görüşmeler sonrası her iki teknik direktörün de 3’er yıllık sözleşme ve 2 milyon Euro maaş istediği, ayrıca bunlara ek olarak da başarı bonusları talep ettiği belirtiliyor. Kanarya’dan gelen teklifin güçlü adaylardan Abel Ferreira’nın kafasını karıştırdığı ve diğer taraftan şu an ki takımından memnun olmadığı iddiaları ortaya atılıyor.

Diğer aday Paulo Sousa’nın ise ücret konusunda kafa karışıklığı yaşadığı belirtiliyor. Fenerbahçe’nin yaptığı teklifin, şu an ki takımında aldığının iki katı olması Sousa’yı etkilediği söylentileri de gündemde yer alanlar arasında… Fenerbahçe bu güçlü adaylara teklif sunmadan önce Joachim Löw’e teklif sunduğu  da unutulmamalı, fakat Löw’ün Avrupa Şampiyonası sonrasında hemen takımın başına geçmeyi reddettiği de unutulmayanlar arasında…

En Geç Haftaya Belli Olacak

En geç 1 hafta içerisinde bu teknik direktör sürecini bitirmeyi düşünen yönetim; diğer taraftan bu zaman zarfında Marco Silva, Dalic, Tedesco ve Luis Castro gibi isimlerle de irtibat halinde kalıyor. Başkan Ali Koç’un en kısa zamanda teknik direktör arayışına son verip yarıda kalan transfer çalışmalarına tam gaz devam etmek istediği biliniyor. Transfer çalışmalarında ise forvet ve stopere 2’şer oyuncu alınacağı ve diğer taraftan da bir kanat ve bir de bek transferi planlanması konuşuluyor. Nefeslerin tutulduğu transfer yaz döneminin en kısa zamanda yeni sezon için merak edilen sorulara yanıt vermesi düşünülüyor.