Trabzonspor’dan Heyecan Verici Bir Transfer Fırsatı

Trabzonspor’dan Heyecan Verici Bir Transfer Fırsatı

13 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Geçtiğimiz sezonlarda Trabzonspor’a kiralık olarak gelen Aleksander Sörloth, yeni sezon hazırlıkları içerisinde Trabzonspor’a müjde oldu. Alman basınından gelen haberler Sörloth’un kulübü Leipzig’in gol kralı oyuncusunu gelecek sezon için düşünmediklerini yazmıştı. Bu haber ile gelen heyecan ise Trabzonspor taraftarlarını heyecanlandırdı.

Taraftarlar gol makinesi olarak görülen ve geçen sezonlarda bordo mavililer için birçok gol sevinci yaratan isim için harekete geçilmesi gerektiğini düşünüyor. Trabzonspor’un bunu bir fırsat olarak değerlendirmesinin gelecek sezon adına doğru bir adım olacağı düşünceleri taraftarların gündemini meşgul etti.

Takımda Aleksander’i yeniden görme konusunda Başkan Ahmet Ağaoğlu yaptığı açıklamada başarılı oyuncu konusunda kulübü Leipzig’e göre hareket edeceklerinin sinyallerini vermişti. Leipzig’in Norveçli forveti düşünmediğinin açıklanmasının ardından kiralık olarak göndermek istedikleri iddiası ortaya atıldı. Leipzig’in bu hareketinin başarılı oyuncuya düşünülen yüksek bonservis ücretinin karşılığını bulamaması sebep olarak gösteriliyor.

Yönetim ile Bütçe Konusunda Görüşmeler Yapıldı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun bu transfer sürecini yakından takip ettiği ve oldukça hassas hareket ettiği biliniyor. İlerleyen günlerde Leipzig’in açıklamasının resmiyet kazanmasıyla birlikte sürecin daha da hızlanacağı düşünülse de Ağaoğlu şimdiden yönetim ile Aleksander için bütçe konusunda toplantı almış bile.

Zaman kaybetmek istemeyen Ağaoğlu bu yolla bütçede bir an önce ayarlama yapmak istiyor. Sonraki adım olarak başarılı isim ile görüşülüp tekrar takımda olmak isteyip istemeyeceği sorulacak. Olumlu yanıt alındığı takdirde ise kulübü Leipzig ile görüşmelere başlanacak. Şu süreçte en önemli adımın 25 yaşındaki santrfor ile olan görüşme olması yakın zamanda sıcak gelişmeler olmasını düşündürtüyor. Temasların olumlu olması halinde imzaların bir an önce atılması kaçınılmaz olacaktır.

Gol Makinesinin 2.23 Gol Ortalaması Olmuştu

Aleksander Sörloth, geçtiğimiz sezon Trabzonspor ile toplam 49 maçta görev almış ve toplam 33 gol sevinci ile dikkatleri üzerine çekmişti. Performansı övgü toplayan başarılı isim, bir önceki sezonda da bordo mavililer ile mücadele etmişti. Sezon boyunca ortaya koyduğu performans ve gol sevinçleriyle 2.23 gibi yüksek bir gol ortalaması elde etmişti. Bu sezon ise 1.25 ortalaması ile düşüş yaşamıştı.