Fenerbahçe’deki Son Gelişmeler Kimseyi Memnun Etmiyor

Fenerbahçe’deki Son Gelişmeler Kimseyi Memnun Etmiyor

13 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe’nin önümüzdeki günlerde yapacağı seçimli genel kongreyi çok az bir süre kaldı. Hatırlanacağı üzere geçitğimiz haftalarda mevcut başkan Ali Koç, bu seçimde de adaylığını açıkladı ve çok büyük bir ihtimal ile önümüzdeki dönemde de sarı lacivertlilerdeki başkanlık görevine 3 yıl daha devam edecek. Öte yandan Fenerbahçe’de belirsizliği devam eden en büyük konulardan biri ise yeni teknik direktörün kim olacağı.

Bilindiği üzere başkan Ali Koç, gelecek sezon takımın başında yabancı bir teknik adamın olacağını ve özellikle Alman ve Portekizli isimler ile görüştüklerini açıklamıştı. Fakat yeni teknik direktörün kim olacağı henüz açıklanmadı. Bu yüzden takımdaki başta transfer çalışmaları ve kadro yapılanması gibi durumların nasıl ilerletileceği netlik kazamadı. Ama buna rağmen sarı lacivertli yönetim, rakiplerinden geri kalmamak adına özellikle transfer girişimlerini sürdürüyor.

Fenerbahçe’nin Hedefi Vedat Muriç ve Aleksandar Mitrovic

Yeni teknik direktörün hala belli olmadığı Fenerbahçe’de başkan Ali Koç, geçen haftalarda düzenlediği basın toplantısında takımın çoğunluğunu koruyacaklarını söylemişti. 1 stoper, 1 kanat, 2 forvet ve duruma göre sağ bek ve sol bek transferleri yapacaklarını söyleyen başkan Ali Koç, bu konudaki girişimlerini sürdürüyor. Özellikle skorer bir golcüyü takıma katmak isteyen sarı lacivertliler eski futbolcu Vedat Muriç ve Mitrovic ile görüşmelerini sürdürüyor.

Bilindiği üzere sezon başında İtalya’nın Lazio takımına giden fakat aradığını bulamayan Vedat Muriç, kendisini kiralık olarak tekrar isteyen Fenerbahçe’ye sıcak bakıyor. Fakat Fenerbahçe, henüz oyuncunun kulübü Lazio’yu ikna edebilmiş değil. Öte yandan Fulhma forması giyen Mitrovic’i  de renklerine bağlamak isteyen sarı lacviertli takım, satın alma opsiyonlu kiralık teklifi için oyuncunun kulübünden haber bekliyor.

Vedat Muriç ve Aleksandar Mitrovic’in Sezon Performansları

Geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda Vedat Muriç, İtalya Serie A’da Lazio forması ile 11’i ilk olmak üzere 34 maçta sahaya çıktı. Kosovalı futbolcu, bu maçlarda 2 gol atabildi. Öte yandan Mitrovic ise geçen sezon İngiltere Premier Lig’de Fulham forması ile 16’sı ilk 11 olmak üzere toplamda 31 maçta sahaya çıktı. Sırp futbolcu, bu maçlarda toplamda 4 gol atıp 4 de asist yaptı.