Fenerbahçeli Sinan Gümüş Hakkında Son Gelişmeler

Fenerbahçeli Sinan Gümüş Hakkında Son Gelişmeler

15 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Daha önce Galatasaray’da forma giymiş olan Galatasaray kariyeri sonrasında İtalya’nın Genoa Kulübünden kiralık olarak Antalyaspor forması giymiş olan Sinan Gümüş Ağustos 2020’de Fenerbahçe’ye bonservis ücreti ödenmeden transfer olmuştu.

Fenerbahçe ile 2023 yılına kadar sözleşme imzalayan Sinan Gümüş’ün sözleşmesinde +1 sezon daha sözleşme uzatma opsiyonu bulunuyor. 27 yaşındaki kanat forvet oyuncusu sezon başında Portekizli teknik adam Vitor Pereira’nın takımın başına geçtikten sonra yönetime verdiği rapor ile kadro dışı bırakılmıştı.

Sinan Gümüş’ün Yaptığı Paylaşıma Takım Arkadaşlarından Destek Yağmıştı

Sezon başında teknik adamlık koltuğuna Vitor Pereira’nın geçmesi ile birlikte Fenerbahçe’de birçok oyuncu hakkında önemli kararlar alınmış bazı oyuncular ile yollar ayrılmıştı. Hatta birkaç ay önce Fenerbahçe’ye katılan Steven Caulker ile yollar bile ayrılmıştı. Sinan Gümüş ise süresiz olarak kadro dışı bırakılmış ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’na bildirilen listede ismine yer verilmemiş ve lisansı çıkartılmamıştı.

Kadro dışı bırakılan Sinan Gümüş takımının kendisi için hazırladığı özel çalışma programı dahilinde çalışmalarını sürdürürken oyuncunun temsilciliğini yapan Dr. Erkut Söğüt oyuncusunun bireysel olarak çalışmalarını sürdürdüğünü hayatında temiz bir sayfa açmak için çalışmalarını sürdürdüğünü ve kulübün hazırlamış olduğu özel çalışma programının dışında da kendisinin bireysel olarak çalışmalarını sürdürdüğünü aktarırken, bu programın dışında da ekstra olarak çalışmalar yürüttüğünü ifade etmişti.

Oyuncusunun fiziksel olarak hazır olduğunu bireysel olarak çalışmalarında da çok iyi hazırlandığına ifade eden Dr. Erkut Söğüt, oyuncusunun şuan tek eksiğinin resmi maçlar olduğunu söylerken şuan aktif şekilde oynayan oyunculardan da tek eksiğinin maç kondisyonu olduğunu aktardı.

27 yaşındaki kanat forvet Sinan Gümüş yeniden A takıma katılabileceği ve devre arasında lisansının da çıkartılabileceği aktarılırken, Sinan Gümüş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile çalışmalarını takipçilerine aktardı.

Paylaştığı gönderinin açıklamasına mücadele benim hayatımdır notunu düşen kanat forvet’in paylaşımına takım arkadaşlarından yorum yağmuru geldi. Mesut Özil başta olmak üzere Mert Hakan Yandaş, Jose Sosa ve İrfan Can Kahveci kadro dışı bırakılmış takım arkadaşlarına desteklerini oyuncunun gönderisine yaptıkları yorumlar ile gösterdiler.

Ali Koç Kararını Değiştirdi ve Göztepe Talip Oldu

Sezon başında hem Almanya’dan hem de süper ligden bazı takımlar oyuncuya talip olmuştu fakat 27 yaşındaki Sinan Gümüş’ün hem maaş isteğini karşılayamamışlar hem de oyuncu Fenerbahçe’den ayrılmak istememişti.

Bu gelişmeler sonrasında Başkan Ali Koç bize sorun çıkartan oyunculara biz de sorun çıkartırız sezon sonuna kadar takımdan ayrılmasına izin vermeyeceğini söylerken oyuncuda yaşanan kriz sonrasında kadro dışı bırakılmıştı. Başkan Ali Koç’unda bu kararından vazgeçtiği ve oyuncunun devre arasında takımdan ayrılmasına vereceği aktarılırken oyuncu için Fenerbahçe kapılarının da tamamen kapanmış olmadığı tekrar takıma katılabileceği eklendi.

Hücum hattında sorun yaşayan İzmir temsilcisi Göztepe kanat forvet oyuncusu Sinan Gümüş’e talip oldu ve 2023 yılı sonunda kadar sözleşmesi bulunan oyuncu ile kadrosunu güçlendirip hücum opsiyonlarını arttırmak istiyor.