Fenerbahçe’ye Amavi İddiası

Fenerbahçe’ye Amavi İddiası

13 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Bu sezona ikinci kez takımın başına getirdiği Vitor Pereira ile birlikte başlayan ve Portekizli teknik adamın tercihi olan üçlü savunma formatıyla sahaya çıkan Fenerbahçe, ligin ilk 8 haftasında iyi bir performans ortaya koymayı başarsa da, 9’uncu haftada oynanan Trabzonspor maçında aldığı mağlubiyetle birlikte tepetaklak oldu.

Bu maçla birlikte ligde oynadığı son 4 maçından sadece 1 puan çıkarabilen Sarı Lacivertlilerde Vitor Pereira’nın geleceğiyle alakalı soruların cevabı belirsizliğini korurken, başkan Ali Koç 11 Kasım tarihinde yaptığı açıklamalarda hocanın arkasında durmuştu.

Bu sezon üçlü savunma oynayacağı belli olmasına rağmen bir tek kanat beklere takviye yapmayan Fenerbahçe’de devre arasında bu bölgeye bir transfer yapılacağı iddia edilirken, basına yansıyan son haberler bu ismin Marsilya forması giyen Jordan Amavi olabileceği yönünde.

Kanat Beksiz Fenerbahçe

Bu sezonun en tartışmalı isimlerinden birisi olan Vitor Pereira’nın taraflı tarafsız herkes tarafından öne çıkartılan başarısı Ferdi Kadıoğlu’na yaptığı dokunuş oldu. Fenerbahçe’de oyuna son dakikalarda giren ve sahada olduğu dakikalarda da etkisiz bir görüntü sergileyen oyuncu olan Ferdi Kadıoğlu’nu bambaşka bir oyuncu haline getirerek oyunun merkezine yerleştirmeyi başaran Vitor Pereira, Fenerbahçe ile olan birlikteliği bitse de bitmese de yönetime kanat bek meselesiyle alakalı sitem etme hakkına sahip olmalı.

Zaten oldukça uzun bir zamandan bu yana üçlü savunmayla takımlarını yöneten ve Fenerbahçe’nin başına geldiği andan itibaren de bu formatı kullanacağı bilinen Portekizli teknik adam, taktiğinin en önemli kısmı olan kanat beklerinde devşirme oyuncuları kullanarak verim elde etmeye çalışıyor.

Her ne kadar özellikle hücumdaki verimsizlik nedeniyle sert eleştirilere maruz kalıyor olsa da, Marcel Tisserand, Ferdi Kadıoğlu gibi oyunculara yaptığı dokunuşlar ve Kim-Min Jae gibi oldukça yetenekli bir savunmacıyı da transfer ettirdiği için hocanın hakkı verilmeli.

Trabzonspor maçıyla birlikte oldukça kara günler yaşayan Fenerbahçe’de üst üste alınan kötü sonuçlarla birlikte kullandığı taktikler sorgulanan Vitor Pereira, bu sıkıntıların üstesinden gelemezse ne kadar daha Fenerbahçe’de görev yapabilir sorusunun cevabı ise belirsiz.

Kanarya, Amavi İle İlgileniyor İddiası

Yaşanan bu gelişmelerle birlikte basına yansıyan son haberler Fenerbahçe’nin Marsilya’da bu sezon istediği süreleri alamadığı için mutsuz olan Jordan Amavi’nin peşinde olduğu yönünde. 2018 yılında Aston Villa’dan 10 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer edilen Amavi, Fransız temsilcisiyle 125 maça çıkmış ve 3 gol 10 asistlik katkı yapmıştı.

Bek orijinli bir oyuncu olmasına rağmen kanatta da sol kanatta da görev yapabilen 27 yaşındaki oyuncu, Fenerbahçe’ye transfer olması durumunda kanatlarda yaşanan alternatif eksikliği sorununu çözebilir veya 4’lü savunmaya dönüldüğünde bek olarak forma giyebilir.

Fenerbahçe’de her bir yeni günde gündem bir başka gelişmeyle değişirken, devre arasında yapılacak birkaç transferle birlikte takımın tekrardan yarışa girebileceği düşünülüyor.