Vitor Pereira Formül Arıyor

Vitor Pereira Formül Arıyor

6 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’de ve UEFA Avrupa Ligi’nde üst üste alınan kötü sonuçlardan sonra görevine son verilme tehlikesi yaşayan Vitor Pereira, 4 Kasım Perşembe günü Belçika’da Antwerp ile oynanan maçtan alınan 3-0’lık galibiyetle derin bir nefes aldı.

Bununla birlikte özellikle başkan Ali Koç’un Mesut Özil’in oynatılması yönündeki ısrarlı tavrının Portekizli teknik direktörü hücumun yeniden şekillendirilmesi konusunda ikna ettiği iddia ediliyor.

Basında yer alan haberlere göre, Vitor Pereira Mesut Özil ve İrfan Can Kahveci’nin aynı anda sahada ve verimli olabilecekleri bir hücumun düzenlenmesine uğraşıyor.

İrfan Can Kahveci’nin Formu Yükseliyor

Fenerbahçe’nin geçtiğimiz sezonun devre arasında Galatasaray ile büyük bir transfer yarışına girerek kazandığı İrfan Can Kahveci, geldiği günden bu yana yaşadığı sakatlıklardan kaynaklı olarak istikrarlı bir biçimde performans gösterememişti.

Sakatlığını atlattıktan sonra Konyaspor karşısında 2-1 kaybedilen maçta oyuna sonradan giren ve serbest vuruştan şahane bir gol atan oyuncu, Antwerp karşısında alınan 3-0’lık galibiyette de çok önemli bir rol oynadı.

Hücuma kattığı yaratıcılıkla birlikte takımının daha rahat atağa kalkabilmesini sağlayan İrfan Can Kahveci, Mert Hakan Yandaş’ın 9’uncu dakikada attığı golün de asistini yapmayı başardı.

Antwerp maçında Meyer ile birlikte forvet arkasında oynayan 26 yaşındaki oyuncu, Mesut Özil’in de dahil olduğu bir denklemde nasıl bir görev alacak bilinmezken, bu performansını devam ettirmesi durumunda Fenerbahçe’nin hücumlarının değişmez ismi olacağı apaçık ortada.

Mesut 10, İrfan 8 Numara Oynayabilir

Alınan kötü sonuçların sorumlusu olarak gösterilen Vitor Pereira, alınan galibiyetle birlikte biraz daha rahatlasa da halen daha koltuğunu sağlama alabilmiş değil.

Bu hafta oynanacak Kayserispor ve milli ara dönüşünden sonra oynanacak Galatasaray derbilerinde olumsuz bir sonuç alması durumunda tekrardan tartışmaların odağı olacak olan Portekizli teknik adam, basında yer alan iddialara göre Mesut Özil ile İrfan Can Kahveci’nin bir arada oynayabileceği bir formülü bulmanın peşinde.

Ali Koç’un ısrarla ve üstüne basarak Mesut Özil’in oynatılmasını istediği bilinirken, İrfan Can’ın yükselen bu formu da Pereira’yı alternatif çözümler aramaya itiyor. Bununla birlikte kuvvetle muhtemel Mesut Özil’in geri dönmesiyle birlikte İrfan Can Kahveci’nin 8 numaraya geri döndüğü, Mesut Özil’in de serbest 10 numara olarak oynadığı bir Fenerbahçe göreceğiz.

Hatırlanacağı üzere, İrfan Can Kahveci özellikle Başakşehir forması giydiği dönemde 8 numarada birçok maç oynamış ve hatta Şampiyonlar Ligi’nde 4-3 kaybedilen RB Leipzig maçında da 8 numarada oynarken takımının 3 golünü de kendisi atmayı başarmıştı.

Çok iyi bir yetenek havuzu bulunan İrfan Can Kahveci’nin birden farklı pozisyonda verimli bir oyun oynuyor olabilmesi, Vitor Pereira’nın elini kuşkusuz rahatlatacak ama Portekizli teknik adamın ilk olarak bir türlü anlaşamadığı Mesut Özil’i ikna etmeye ihtiyacı olacak.

Tabii Mesut Özil’in de biraz daha özverili olmaması durumunda eleştiri okları bu sefer yıldız oyuncuya dönebilir.