Özil Konusunda Vitor Pereira’ya Yönetimden Uyarı

Özil Konusunda Vitor Pereira’ya Yönetimden Uyarı

8 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in lider ismi Fenerbahçe’de gerginlik devam ediyor. Portekizli başarılı teknik hoca Vitor Pereira, takımın başına geçtiğinden beri büyük övgü toplarken çok fazla da seviliyor.

Kanarya’nın lider omasındaki en büyük paylardan birine sahip olan Pereira, son maçlarda aldığı bir karar ile eleştiriliyor ve bu eleştirilerin Sarı Lacivertli yönetimden uyarı almasına kadar gittiği öne sürülüyor.

Eleştirinin ana noktası ise başarılı efsane oyuncu Mesut Özil… Portekizli çalıştırıcı ile başarılı orta saha oyuncusu Mesut Özil arasında uzun süredir devam eden bir gerginlik olduğu biliniyordu.

Bu gerginlikten dolayı Sarı Lacivertli yönetim, Vitor Pereira ile konuşma kararı aldı.

Yönetimden Pereira’ya Uyarı; Özil’e Büyük Yatırım Yaptık!

Başarılı teknik direktör Vitor Pereira ile bu konuda temasa geçen Sarı Lacivertli yönetim, Mesut Özil’in dünyanın en önemli orta saha oyuncularından biri olduğunu dile getirerek sözlerine başladıkları öğrenildi. Ardından Özil’i transfer ederek taraftarlarını mutlu ettiklerini dile getiren yönetim, Pereira’ya Özil’in forma bulamadığını ifade etti.

Mesut Özil’e büyük bir yatırım yaptıklarını da ifade eden Sarı Lacivertli yönetim, bu konuda Pereira’ya uyarıda bulundu. Vitor Pereira’nın ne cevap verdiği ya da bundan sonraki adımları bilinmese de Özil cephesinde işlerin değişeceği düşünülüyor.

Bu noktada tüm gözler milli ara sonrası Süper Lig’in 9. Haftasını arıyor. Vitor Pereira’nın yapacağı değişiklikler merak ediliyor.

Daha Öncesinde Pereira İle Özil Arasında Ne Olmuştu?

Performansıyla göz dolduran ve övgü toplayan Mesut Özil, maçlarda çıkardığı gol sesleriyle zaferlerde büyük bir etkisi olan önemli bir isim olarak yer alıyor.

Özellikle Eintracht Frankfurt maçındaki performansı hala konuşulan oyuncu, son Kasımpaşa mücadelesinde forma giyme şansı bulamamıştı. Oyuncu saha kenarında ısındıktan sonra forma şansı bulamayınca da yeleğini yere atmıştı. Bu olay uzun bir süre gündemde yer alırken tüm gözler Pereira’ya çevrilmişti. Özil’in fiziksel gücü eleştirilirken oyuncunun diğer takım arkadaşlarına mücadele kazanmada fark attığı biliniyor.

Ayrıca 28 ikili mücadelede 14 başarı göstererek övgü toplayan Özil, takımına sağladığı birçok gol sesi ve asist başarısıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.