Marcao’dan Galatasaray’a “Veda”, Ülkesine “Evet”

Marcao’dan Galatasaray’a “Veda”, Ülkesine “Evet”

8 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in ilk hafta karşılaşmasında şok edici bir olay yaşanmıştı. Sarı Kırmızılı formayı terleten başarılı genç oyuncu Marcao, GZT Giresunspor mücadesinde takım arkadaşı Kerem’e saldırmış ve bu skandal olay sonrası ceza alması kaçınılmaz olmuştu.

8 Süper Lig maçından men edilmesi ve ardından gelen para cezası ile birlikte gözden düşen oyuncunun takımıyla yollarının ayrılması gündeme gelmişti.

Sosyal medyadan yaptığı özür açıklaması ile eleştiri oklarının hedefinde yer almaktan kurtulamayan Marcao, takımı ile çıktığı Avrupa arenasında fırtınalar estirmiş ve takımında yer alamadığı Süper Lig maçlarında ise yokluğu hissedilir olmuştu.

Bu noktada Galatasaray’ın Marcao ile yolları ayırması ihtimali düşük olsa da Marcao’ya evinden gelen teklife evet dediği öğrenildi.

Brezilyalı Futbolcuya Palmeiras Ekibinden Gelen Teklif

Süper Lig’in 10. Haftasına kadar cezasının devam edeceği bilinen başarılı oyuncu, takımıyla Avrupa arenasında çıktığı iki karşılaşmadaki galibiyetlerde etkili bir oyuncu olunca birçok ülkenin gözdesi olmaya başlamıştı.

Birçok takımdan teklif aldığı bilinen 25 yaşındaki Brezilyalı oyuncunun, evinden teklif aldığı öne sürüldü. Özellikle Marcao’nun da Sarı Kırmızılı ekip ile yollarını ayırmak istediği detayı ön plana çıkarken tüm gözler Ocak ayına odaklanır oldu.

Devre arasında transferine sıcak bakılmaya başlanan Marcao için Galatasaray ile yakın zamanda teklif yapan Palmeiras ekibi arasında da sıcak gelişmeler olduğu öne sürüldü.

Galatasaray’da Kazandığından Daha Fazlası Kapıda…

Marcao’nun TFF tarafından 8 maçlık men cezası almasının yanı sıra 150 bin Euro’luk da para cezası alması ve kendi takımının da ağır bir ceza vermesi Marcao’yu başka takımlarla temas kurmaya ittiği düşünülüyor.

Bu süreçte önemli ekiplerle temasını devam ettiren başarılı oyuncu, Palmeiras ekibinden aldığı teklife sıcak bakıyor. Üstelik Palmeiras ekibinin Galatasaray’da kazandığından daha fazla bir ücret ile geldiği öne sürülüyor.

Galatasaray ile de yakın temas kuran ve süreci olumlu ilerleyen Palmeiras ekibinin transferi Ocak ayında gerçekleştirmesi beklenirken Marcao’nun da gitmeye istekli olduğu ve evinde formasını terletmek istediği bilinenler arasındaki yerini alıyor.

Galatasaray’ın ise bu süreçte vereceği karar büyük bir önem taşıyor.