Fenerbahçe’de Vitor Pereira ve Yakaladığı Başarı Grafiği

Posted by

Transfer yaz döneminin ilk ataklarından biri Fenerbahçe’nin yoluna Portekizli teknik direktör Vitor Pereira ile yoluna devam etme kararıydı. Bu kararın ardından resmen takıma sihirli bir değnek ile dokunmuş gibi bir etki bırakan Portekizli çalıştırıcı, kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Oyuncularla yakından ilgilenişi ve kolaylıkla takıma adapte olabilmesi Pereira’nın kısa sürede sevilmesine ön ayak olmuştu. Transfer dönemi boyunca yeni sezondaki politikası merak konusu olan teknik hoca, yepyeni bir sistem ile hiç beklenmeyen bir atağa geçti ve Kanarya’nın havalanması da gecikmedi.

Özellikle hırslı yapısıyla dikkat çeken teknik direktör, bu yapısını çok çabuk takım oyuncularına aşılamış ve kısa bir sürede ne kadar iyi bir öğretmen olduğunu kanıtlamıştı. Şimdiden hücumda ve savunmada takımına derece atlatan çalıştırıcı, oyuncusuyla nasıl iletişim kuracağını çok iyi biliyor ve gerekli kararlı doğru anda vermekten de çekinmiyor. Fenerbahçe’ye bambaşka bir yüz veren Portekizli hoca, gitmesine kesin gözüyle bakılanlara kal dedi, yeni isimlere sahada şans verdi ve karşılığını da kısa sürede aldı.

Genç İsimleri Bir Anda Yıldız Yaptı!

Özellikle genç isimleri kadroda bulundurmak ve dinamik yapıyı korumak isteyen Vitor Pereira, kiralanmak üzereyken oyuncu Muhammed Gümüşkaya’nın takımda kalması gerektiğine karar verdi. HJK Helsinki karşılaşmasında Gümüşkaya golü zafer kazandırdı. Henüz 16 yaşındaki Arda Güler’i sahaya çıkardı ve Arda’nın Antalya maçındaki asisti çok konuşuldu. 18’lik Fatih Şanlıtürk’ü oyuna çıkardı ve ondan da bir gol sevinci duyuldu. Üst üste verdiği kararları karşılığını bulan Portekizli tecrübeli çalıştırıcı, gençler tarafından çok sevildi.

3-4-3 Gibi Yepyeni Bir Sistemde Başarı Elde Etti, Oyuncuları Sahaya Kazandırdı

Geçtiğimiz sezon gitmesine kesin gözüyle bakılan oyuncular Gustavo, Zajc, Samatta, Ferdi ve Tisserand; Pereira kararıyla tekrar forma giydi ve oyuncular sahaya tekrar kazandırıldı. İyi analiz yeteneği bu noktada ön plana çıkan teknik hocanın, oyuncuları doğru mevkilerde ve doğru anlarda atağa geçirmesinin karşılığını çok çabuk aldı. Üstelik tüm bunları 3-4-3 gibi yeni bir sistem adı altında yapan teknik hoca, kısa sürede adını tarihe kazıdı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.