Fenerbahçe Hidemasa Morita Transferinde Son Adımlarda

Posted by

Süper Lig sezonunun ilk iki haftası aldığı maçlar ile adından söz ettiren Fenerbahçe, transfer hareketliliği ile bir kez daha gündemde… Son olarak oyuncusu Ozan Tufan’ın Premier Lig ekibi Watford’a transfer olmasıyla yerini doldurmaya çalışan Sarı Lacivertli ekibin, radarına oyuncu Hidemasa Morita transferi girmişti.

Özellikle Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un yaptığı son açıklamalarda en az 3 transfer yapacaklarını söylemesi bu transferi bir kez daha akıllara getirmişti. Ozan Tufan’ın boşluğunu Japon oyuncu Hidemasa Morita ile doldurma yolunu seçen Sarı Lacivertli ekip, uzun zamandır yaptığı görüşmelerde önemli mesafeler kat etti. Sürecin olumlu ilerlediği ve oyuncunun yakın zamanda Sarı Lacivertli formayı giyeceği iddia edildi.

Morita Transferi ve İsmail Uzun’un Santa Clara Çoğunluk Hisseleri

Morita transferinin başlangıcının ise ilginç bir hikayesi olduğu öğrenildi. Yerli iş adamı İsmail Uzun’un Portekiz ekibi Santa Clara’nın çoğunluk hissilerini almasının Morita transferine öne ayak olduğu öğrenildi. İsmail Uzun’un hissilerin çoğunluğunu almasıyla başkan olması Sarı Lacivertli yönetimi harekete geçirdi.

Görüşmeler halen devam etse de Portekiz basınında çoktan Fenerbahçe ile Santa Clara’nın anlaşmaya vardığına dair ifadeler yer almaya başladı. Morita transferinin sonlanmaya yakın olduğu basında kısa sürede yer aldı. Hatta imza sürecinin ise yakın bir tarihte olacağı düşünülüyor. Portekiz basınına göre;  Japon ön libero Morita, 29 Ağustos Pazar günü Santa Clara formasıyla, Gil Vicente’ye ekibine karşı mücadele verecek ve ardından da İstanbul yolunu imza için tutacak.

Güncel Piyasa Değeri 3 Milyon Civarında

Fenerbahçe’nin yeni oyuncusu olacağı düşünülen Japon ön liberonun, güncel piyasa değerinin 3 milyon Euro civarında olduğu ifade edildi. Sarı Lacivertli ekibin satın alma opsiyonuyla kiralama planı üzerinde durduğu oyuncunun süreci, eğer Portekiz basınının beklediği gibi giderse, yakın bir zamanda Sarı Lacivertli formayı giyme aşamasına geçecek. 1.77 boyunda olduğu bilinen 25 yaşındaki başarılı oyuncunun 9 kez Japonya Milli Takım formasını terlettiği ve bu maçlarda da toplam 2 kez gol sevinci yaşattığı biliniyor. Oyuncunun Sarı Lacivertli forma ile olacak performansı şimdiden merak ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.