Türk Futboluna Güneş Gibi Doğan Genç Oyuncular

Türk Futboluna Güneş Gibi Doğan Genç Oyuncular

29 Ağustos 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig heyecanı devam ederken bilinen bir gerçek var ki, o da Türk futbolunun hem ekonomik olarak hem de saha içerisinde çok büyük bir krizin içerisinde olduğu… Fakat özellikle bazı isimler son maçlarda öyle performanslar ortaya koydu ve Türk futbolu için öyle umutlar bıraktı ki hayretler içinde kalmamak elde değil. Galatasaray’dan Kerem Aktürkoğlu ve Barış Alper Yılmaz performansı ve attıkları goller ile adı sıkça anılan isimlerden olurken Fenerbahçe’nin genç oyuncuları Arda Güler, Muhammed Gümüşkaya ve Fatih Yiğit Şanlıtürk’te dikkat çeken diğer oyuncular olarak futbolseverlerin şimdiden gözbebeği olmayı başardı. Bu 5 isim, şimdiden yerli futbolun kurtuluşu olarak görülmeye başlandı.

Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Genç Oyuncuları

Sarı Lacivertli formayı terleten futbolcu Muhammed Gümüşkaya, attığı tek gol ile Fenerbahçe’nin Helsinki üzerindeki galibiyetinin mimarı olurken henüz 18 yaşında olan Fatih Yiğit Şanlıtürk ise Rövanş maçında enfes bir gol sevinci yaşatmıştı. Diğer taraftan henüz 16 yaşında olan Arda Güler ise sahada yaptığı her hareket ile taraftarları heyecanlandırmayı başaran isimlerden biri oldu.

İlk hafta Giresunspor maçında takım arkadaşı ile adı skandala karışan ama her şeye rağmen profesyonel duruşu ve performansıyla yoluna devam eden Sarı Kırmızılı Kerem Aktürkoğlu, sezona damga vurarak emin adımlarla ilerliyor. Diğer taraftan Randers maçında şans bulan oyuncu Barış Alper Yılmaz, performansıyla taraftarların sevgisini çok çabuk kazanmış bir isim olarak karşımıza çıkıyor.

Beşiktaş ve Trabzonspor’un Genç Yıldızları

Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Beşiktaş’ta, başarıya ortak olan iki genç yıldız bulunuyor: altyapıdan yetişen Ersin ve Rıdvan…  Serdar Saatçi ve Kartal Yılmaz gibi Kara Kartal’ın genç oyuncuları da yerli futbolun yıldızları olarak gösteriliyor.

Trabzonspor ise altyapı dendiği vakit akla ilk gelen kulüplerden biri olarak öne çıkıyor. Müthiş bir maden olarak görülen Bordo Mavililer, yerli futbola birçok önemli yıldızı kazandırmasıyla biliniyor. Uğurcan ve Abdülkadir Ömür gibi yıldızları Türk futboluna katan Trabzonspor, Yusuf Yazıcı gibi önemli bir ismi de yerli futbola kazandırmıştı. İlerleyen günlerde Türk futbolunun kurtuluşu olacak başka isimler de yer alacak mı hep birlikte göreceğiz.