GALATASARAY MARCAO’NUN BİLETİNİ KESECEK Mİ

GALATASARAY MARCAO’NUN BİLETİNİ KESECEK Mİ

30 Ağustos 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper lig ve UEFA Avrupa Liginde yoluna emin adımlar ile devam eden sarı kırmızılı takımda oynanan oyun teknik heyetin ve taraftarın yüzünü bir hayli güldürüyor. Transfer çalışmalarında da takımda gençleştirme çalışmalarına devam eden Galatasaray da Marcao için gelen teklifleri değerlendiriyorlar.

SEZONUN AÇILIŞ MAÇINDA OLAY

Sezonun ilk açılış maçında Giresunspor deplasmanın da oynanan karşılaşmada Marcao ve genç Milli oyuncu Kerem Aktürkoğlu ile arasında geçen kavağa da genç oyuncunun üzerine yürüyüp kafa ve yumruklar savurduğu oyuncuya maç sonrasında taraftar ve teknik heyetten büyük tepki toplamıştı.

Maç içerisinde yaşanan kiriz sonrasında Brezilyalı oyuncu Marcao PFDK sevk edilmiş ve oyuncuya 8 maç cezası gelmişti.

MARCAO İÇİN GELEN TEKLİFLER VAR

Brezilyalı oyuncu 25 yaşındaki Marcao için teklifler sarı kırmızılı kulübe ulaşmaya başladı. Brazilyalı stopere ilk teklifin Rus ekibi olan Krasnodar sarı kırmızlı yönetime 8 Milyon Euro’ luk bir rakam önerisi Galatasaray‘ı pekte mutlu etmemiş gibi görünüyor.

Marcao’ ya en ciddi teklifi ise Seri A takımlarından Napoli’ nin sarı kırmızlı yönetimine oyuncu için satın alma opsiyonu ile birlikte bir yıllık kiralama teklifi için sarı kırmızılı yönetimin ancak oyuncuyu zorunlu satın alma opsiyonu ile birlikte Napoli’nin teklifine sıcak bakıyorlar.

Napoli Marcao için 1.5 Milyon Euro kiralama bedeli ile 12.5 Milyon Euro’ luk satın alma opsiyonlu teklifte bulundu.

Brezilyalı oyuncu Marcao ile yollar ayrılması halinde alternatif isimler düşünen sarı kırmızılı takımda gündeme gelen yeni bir isim ismi Beşiktaş ile de geçen Milli oyuncu Kaan Ayhan.

Oyuncunun sarı kırmızılı takımda kalıp kalmayacağı UEFA ya verilecek olan isim listesinde eğer ki adını görür isek oyuncunun takımda kalıp kalmayacağını göreceğiz.

Oyuncunun affedileceği ve taraftarında oyuncuya karşı olan tutumunda birazda olsa yumuşama olmuş gibi görünüyor.

Öte yandan sarı kırmızılı yönetimin oyuncunun disiplinsiz davranışları nedeni ile yıllık ücretinin yüzde 10’u kadar yaklaşık olarak 90 bin Euro para cezası verildi.,

Galatasaray da tecrübeli Hollandalı oyuncu Patrick van Aanholt, Marcao ile yakından ilgilendiği oyuncunun zor günlerinde moral ve motivasyonunu yüksek tutmasını sağlıyor.

Brezilyalı oyuncunun sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarında kızı ile boyama yaparken Türkçe konuşmaları dikkat çekti.