Fenerbahçe’de Olympiakos Maçı Sonrası İki Oyuncuya Tepki Var

Posted by

Sarı lacivertli takım UEFA Avrupa liginde ikinci hafta karşılaşmasında kendi sahasında D grubunda ikinci maçında Yunan ekibi Olympiakos ile karşı karşıya gelen sarı lacivertli takım sahadan 3 – 0 skor ile mağlup olarak ayrıldılar.

Fenerbahçe de istenilen performansa ulaşamayan iki oyuncu orta sahadaki Luiz Gustavo ve Mert Hakan Yandaş oyundan alındıkları anda taraftarlarından ıslıklı protestolara maruz kaldılar.

Orta Sahada İkili Zor Anlar Yaşadı

UEFA Avrupa Ligi D Grubu 2. hafta maçında Fenerbahçe, sahasında Olympiakos’u konuk ettiği karşılaşmada orta sahada Luiz Gustavo ve Mert Hakan Yandaş ın performansı tartışılır hale geldi.

Bu ikili güçlü Olympiakos orta sahası karşısında pek fazla bir varlık gösteremeyen ikili maç içerisinde zor anlar yaşadılar.

Sarı lacivertli takımın orta saha da yaptığı basit top kayıpları özellikle Luiz Gustavo’nun orta sahadaki top kayıpları ve mücadelede tempo yakalayamaması ikili mücadelede zayıf kalması ile yanında ki partneri Mert Hakan Yandaş’ ın da hücumda yeterli desteği D. Pelkas ve Rossi’ ye vermemesi oldukça tepki çekti.

Özellikle Luiz Gustavo takımının yediği ikinci golde adeta pozisyonu bırakıp etrafına bakınana oyuncu maç içerisinde bunu çok fazla yaptı sanki maç içerisinde zorla sahaya çıkmış gibi bir izlenim bıraktı.

İki oyuncuda oyun içerisinde oldukça kötü bir performans sergilemeleri nedeni ile teknik direktör Vitor Pereira tarafından oyundan alınan ikili sahayı terk ederken taraftarın tepkisini aldılar. Sarı lacivertli taraftarlar iki oyuncuya da çıkarlar ıslıklı protestolar yaptılar. Bu tepkiye Mert Hakan Yandaş tribünleri alkışlayarak cevap verdi.

Sarı lacivertli takımda orta sahada Luiz Gustavo ve Mert Hakan Yandaş yerine M. Zajc ve M. Meyer veya her hangi bir iki oyuncu ile başlayacak olmuş olsalar dı rakibin orta sahadaki kalitesini bu durumun çok değişeceğini sanmıyorum.

Protestoyu Ne Kadar Hak Ediyorlar?

Burada bu iki oyuncuya da maç içerisinde verilen görev ne olursa olsun teknik direktör Vitor Pereira ‘Nın artık bu takımda sistemsel olarak bir şeyleri değiştirmesi 3’Lü savunmada ısrar etmesinin takıma bir faydadan çok zarar getireceğinin farkına varması gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir