Galatasaray’da En Çok Talibi Olan İsim: Marcao

Galatasaray’da En Çok Talibi Olan İsim: Marcao

2 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in ilk haftası beklenmeyen ve şok eden bir olaya sahne olmuştu. Galatasaray’ın Giresunspor ile aynı sahada buluştuğu maçta; Sarı Kırmızılı Marcao, maç esnasında takım arkadaşına saldırmıştı.

Bu olay sonrası ceza alan ve 8 Süper Lig maçına çıkmamış olan Marcao, takımıyla Avrupa arenasında boy göstermiş ve bu maçlarda da etkili rollerde görev almıştı. Galatasaray’ın Avrupa Ligi’nde bulunduğu grubun zirvesinde yer almasında ve gol yememesinde büyük rolü olduğu düşünülen isim için şimdiden talipler kapıda sıralanmaya başladı.

Galatasaray’ın Süper Lig karşılaşmalarında Marcao’nun olmaması hissedilirken devre arası transferi için Napoli ve Krasnodar ekiplerinin oyuncuya talip olduğu iddia edildi.

Yaz transfer döneminde de talipleri olan fakat istediği rakamı bir tülü göremediği için Sarı Kırmızılı yönetimin transferine yaklaşmadığı isim için, Ocak ayı hareketli geçecek gibi görünüyor. Avrupa arenasındaki performansı başka takımların ilgisini çekmişe benziyor.

Galatasaray’a Napoli’den Net 10 Milyon Euro Teklif Geldi

Marcao’nun Avrupa arenasındaki performansı takımları şimdiden hareket geçirdi. İki takımın devreye girdiği süreçte ilk sırayı Napoli ekibi aldı. Yaz transfer döneminde de girişimde bulunan fakat zorunlu satın olma opsiyonunu kabul etmeyen Napoli ekibi, bir kez daha girişimde bulunmayı düşünüyor.

Süreci daha ciddi ilerletmeyi planlayan Napoli ekibi, şimdiden Sarı Kırmızılılara 10 milyon Euro teklifle geldi. Galatasaray’ın teklifi az bulduğu iddia edilirken Rus ekibi Krosnodar’ın da oyuncu için teklifte bulunduğu ve bu teklifin 9 milyon Euro olduğu ifade edildi.

Napoli’den az bir teklifle gelinmesi Rus ekibinin devre dışı kalacağını düşündürürken Rus ekibinin ücreti arttırma konusunda girişimlerde bulunacağı haberleri süreci heyecanlandıran detaylardan biri oldu.

Galatasaray’da Yokluğu Hissedildi

Sezon içindeki düşük performansı dikkat çeken Galatasaray’da, Marcao’nun yokluğu sezon boyunca hissedildi. Oyuncunun birçok talibi olması da transferine kesin gözüyle bakılmasına yol açsa da sürecin nasıl ilerleyeceği belirsizliğini koruyor.

Marcao’nun Süper Lig’in ilk haftası yaşadığı skandalın ardından performansı ile olanları unutturması takdir edilirken taliplerin sayısının da artacağı düşünülüyor. Ayrıca oyuncunun satışının gerçekleşmesi ile Galatasaray’ın ciddi bir kar elde edeceği iddia ediliyor.