Fenerbahçe’de Kritik Günler

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 14. Haftasında Göztepe deplasmanından 1-1’lik beraberlikle ayrılarak lider Trabzonspor’un 13 puan gerisine düşen Fenerbahçe’de değişikliklerin yaşanması bekliyor. Sarı lacivertli kulübün Portekizli teknik direktörünün kulüpteki geleceğiyle ilgili çok önemli iddialar dolaşıma girdi.

Fenerbahçe yönetiminin, Beşiktaş derbisine kadar olan sürede Vitor Pereira’nın takımda kalmasını istediği, ancak Beşiktaş derbisindeki olası bir puan kaybında Portekizli teknik direktör ile yolların ayrılacağı öğrenildi.

Sarı lacivertli kurmaylar, Vitor Pereira’nın yerine geçebilecek teknik direktör alternatiflerini aramaya başladı. Öte yandan, Fenerbahçe’nin Portekizli teknik direktörü Vitor Pereira’nın da takımda mutlu olmadığı öğrenildi.

Portekizli teknik direktörün sistemiyle ilgili yapılan yorumlardan rahatsız olduğu dile getirildi. Sistemine güvenen Pereira, Ocak ayındaki devre arası transfer döneminde yapılacak takviyelerle takımı şampiyon yapamasa bile şampiyonluk yarışı verebileceğinden emin.

Fenerbahçe’de İlk Aday Farioli

Fenerbahçe yönetimi, Vitor Pereira’nın olası ayrılığı durumunda ilk teknik direktör adayını belirledi. Sarı lacivertli yönetim, takımın devre arasına kadar kötü sonuçlar almaya devam etmesi durumunda Portekizli teknik direktör Vitor Pereira ile yollarını ayıracak.

Fenerbahçe yönetimi, daha önceki sezonlarda olduğu gibi PEreira ile yolların ayrılmasının ardından yeni teknik direktör için beklemek istemiyor. Sarı lacivertli yönetim, takımın şampiyon olabileceğine inandığından Pereira’nın ayrılması durumunda yeni teknik direktör ile hemen anlaşmayı planlıyor ve bu yüzden Fenerbahçe’de teknik direktör arayışlarına hız verildi.

Sarı lacivertli kulübün ilk hedefi Vavacars Fatih Karagümrük’ün 32 yaşındaki İtalyan teknik direktörü Francesco Farioli.

2020-21 sezonunda Çağdaş Atan’ın yardımcısı olarak Aytemiz Alanyaspor’a transfer olan ve Türkiye’deki antrenörlük kariyeri böylece başlayan Francesco Farioli, 2021 yılının Nisan ayında teknik direktör Şenol Can ile yollarını ayıran Vavacars Fatih Karagümrük’ün başına geçti.

Vavacars Fatih Karagümrük’ün o günden bu yana oynadığı sistemli futbol, tüm futbolseverlerin beğenisini topladı. Francesco Farioli’nin de kariyerinde bir sıçrama gerçekleştirmek için büyük bir takımda çalışmaya sıcak baktığı öğrenildi.

Franceso Farioli’nin Fenerbahçe yönetimiyle bir görüşme yapması durumunda sarı lacivertli yönetimden talep edecekleri de belli oldu. Francesco Farioli, Fenerbahçe’den 2 yıllık sözleşme ve bu süre boyunca takımın başında kalmasının garanti edilmesini isteyecek.

İtalyan teknik direktör, ayrıca Fenerbahçe’nin başına geçmesi durumunda sarı lacivertli yönetimin medyadan gelen eleştirilere kulak kapatmasını da talep edecek. Francesco Farioli, bu şartların yerine getirilmemesi durumunda Fenerbahçe’nin teklifini reddedip Vavacars Fatih Karagümrük’ü çalıştırmaya devam edecek.

Hurma’dan İzin Çıktı

Vavacars Fatih Karagümrük’ün başkanı Süleyman Hurma, Fenerbahçe’nin gündeminde olduğu iddiaları ortaya çıkan Francesco Farioli ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ajansspor’a konuşan Süleyman Hurma Fenerbahçe’nin Vitor Pereira’nın yerine takımın başına getirmek istediği İtalyan teknik adam ile ilgili olarak Francesco Farioli’nin dünya çapında bir teknik direktör olacağını ve kendisine herahngi bir teklif gelmesi durumunda İtalyan teknik direktörü engellemeyeceğini, ancak Fenerbahçe’den taraflarına ulaşan herhangi bir teklif olmadığını belirtti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir