Fenerbahçe’de İşler Yolunda Gitmiyor

Fenerbahçe’de İşler Yolunda Gitmiyor

2 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

UEFA Avrupa Ligi’nde hedeflediği başarıyı göstermekten uzak kalan Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda da istediği sırada değil. Sarı Lacivertli kulüp, sezon başında şampiyonluk parolasını benimsemiş ve ilk haftalarda bir süre liderlik koltuğunda oturmuştu.

14. hafta itibari ile Sarı Kanarya, birinci sırayı kimseye kaptırmayan Trabzonspor ile arasında 12 puanlık farka sahip. Çubuklu formalılar, totalde 24 puana sahip ve iki puan ile AtakaşHatayspor’un gerisinde 4. olarak konumlanmış durumda. İşte Fenerbahçe’nin yoğun gündemine dair ayrıntılar…

VitorPereira Eleştirilerin Hedefinde

Sarı Kanarya’da işler yolunda gitmez iken teknik direktör Vitor Pereira, eleştiri oklarına hedef oldu. Müsabakalardaki kadro seçimlerinin yanı sıra 2021 – 2022 sezonunun başından beri sistemde ısrarcı olması nedeni ile Portekizli çalıştırıcının hedeflenen başarıyı gösteremediği düşünülüyor.

Aynı zamanda geçen sezona damgasını vuran başarılı sporcu Dimitris Pelkas‘ta ortada görünmüyor.

Son olarak Göztepe ile yeşil sahada karşı karşıya gelen Fenerbahçe, haftayı 1 – 1 beraberlik neticesinde sadece bir puan ile noktaladı. İzmir Gürsel Aksel Stadyumu’nda mücadele eden Çubuklu formalılar, yeniden puan kaybı yaşadı.

Çubuklu formalılar, oynadıkları 14 müsabaka boyunca rakip takımın ağlarını 20 kez sarsmayı başardı ancak buna karşılık 17 kez kendi filelerinin havalanmasına mani olamadı. Taraftarlar, Süper Lig’deki müsabakalarda artık puan kaybına uğramayı istemiyor.

Kanarya Zirve Yarışında Geride Kaldı

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun on dördüncü haftasında Sarı Kanarya, zirve yarışının gerisinde kaldı. Ligde ısrarla yükselmek isteyen Çubuklu formalılarda evdeki hesap çarşıya uymuyor. Fenerbahçe’nin deneyimli sporcularından Valencia’nın sakatlıktan mustarip olması ve yetenekli file bekçisi Altay’ın tedavisinin devam etmesi takımı kötü etkiledi.

Aynı zamanda Sarı Lacivertli ekipten Mert Hakan ve Tisserand da cezalı, üstelik Novak dakika 88’de kırmızı kart görerek takım arkadaşlarını yeşil sahada 10 kişi bıraktı ve büyük bir dezavantaj meydana geldi.

Spor camiasından yapılan bazı yorumlar Fenerbahçeli kurmayların, teknik direktör değişikliğine gideceği yönünde. Ancak henüz yönetimden ya da Portekizli çalıştırıcıdan resmi bir açıklama yapılmş değil.