GÖZTEPE MAÇI FENERBAHÇE İÇİN PAHALIYA PATLADI

GÖZTEPE MAÇI FENERBAHÇE İÇİN PAHALIYA PATLADI

2 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe lig de 14. Haftada İzmir deplasmanın da sarı kırmızlı takım Göztepe ‘nin konuğu oldukları karşılaşmada karşılıklı goller ile 1 – 1 beraberlik sonucunda iki takım arasında puanlar paylaşılmıştı.

Zorlu mücadele de iki takım oyuncuları arasında oyun içinde gergin anlar da yaşandı. Sarı kırmızılı takım Göztepe de savunmada ki oyuncusu Atakan Çankaya ile sarı lacivertli takım Fenerbahçe‘de milli futbolcu İrfan can Kahveci arasında oyun içinde gergin anlar yaşanmış hakem tarafından da uyarılmışlardı.

Karşılaşma içinde ikili mücadele de bir birleri ile itişen oyuncular devre arasında soyunma odasına giderken birbirlerine girdiler.

Mücadelede ilk yarının bitiş düdüğü sonrasında iki takım oyuncuları da soyunma odasının yolunu tutarken sarı kırmızlı takım Göztepeli oyuncu Atakan Çankaya soyunma odası koridorunda yürürken görüntüler de sarı lacivertli takım oyuncusu İrfan can kahveci arkadan gelerek Göztepeli oyuncunun üzerine yürüyerek boğazını sıkarak yumruk savurdu.

Bu yaşanan olaylar sonrasında maçın gözlemcisi tarafından not alınarak Maç sonu notlarında belirten gözlemci TFF’ ye olayla ilgili bilgi verdi.

İRFAN CAN KAHVECİ EN AZ 5 İLE 10 MAÇ ARASI CEZA KAPI DA

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe de milli futbolcu İrfan can Kahveci ile Sarı kırmızılı takım Göztepeli oyuncu Atakan Çankaya arasında soyunma odası koridorlarında çıkan olay sonrasında Fenerbahçeli İrfan Can Kahveci, “saldırı” gerekçesiyle PFDK’ ya sevk edildi.

Milli oyuncu İrfan can Kahveci Göztepeli oyuncu Atakan Çankaya ‘ya koridorda saldırdığı gerekçesi ile PFDK’ ya sevk edilen oyuncu en az sahalardan 5 ila 10 maç arasında uzak kalabilir.

Maçın gözlemcisi tarafından takip edilen olay da TFF Hukuk Müşavirliği, Fenerbahçe li oyuncu İrfan Can Kahveci’yi “saldırı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’ nın 44. maddesi uyarınca tedbirli olarak sevk etti.

Sarı lacivertli takımın yıldız oyuncusu İrfan Can Kahveci eğer ki sevk edildiği maddeden ceza alırsa, sahalarda 5 ila 10 maç arasında yeşil sahalardan uzak kalacak.

Yıldız oyuncunun yeşil sahalardan uzak kalması sarı lacivertli takım için geride kalan karşılaşmalar oldukça zorlu olacak.

Hücumda takımın en iyi isimlerinden olan milli oyuncu İrfan Can Kahveci takımda olmadığı zaman hücumda işleri ciddi anlamda zorlaşacak ki süper lig de zirveden uzakta kalan takım işler daha kötü ola bilir.

GÖZTEPE’DE ATAKAN ÇANKAYA‘DA PFDK’YA SEVK EDİLDİ

Sarı lacivertli takımın oyuncusu İrfan Can Kahveci ile koridorda tartışan Atakan Çankaya da sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 36′ ncı maddeden tedbirli olarak PFDK’ ya sevk edildi.

Göztepe li oyuncu çıkan görüntüler de soyunma odasına giderken arkadan gelen İrfan Can Kahveci oyuncuya saldırıyor olarak görünse de ikili arasında sözlü olarak da tartışmalar olduğu için Göztepeli oyuncunun da ceza alması bekleniyor.